Partnerzy serwisu:

Zrewitalizuja linie kolejowe wzdłuż jeziora Goczałkowickiego

Jakub Madrjas 25.04.2017 329

Zrewitalizuja linie kolejowe wzdłuż jeziora Goczałkowickiego
Przejazd kolejowy zlokalizowany na skraju peronów przystanku kolejowego Zabrzeg CzarnolesieFot. Andrzej G., CC-BY-NC-SA 3.0
Linie kolejowe nr 150 i 693 przejdą rewitalizację w ramach projektu udrażniania podstawowych ciągów wywozowych z Górnego Śląska. PLK rozpisała przetarg na wybór wykonawcy prac.
PKP PLK rozpisała przetarg na wykonanie rewitalizacji linii kolejowych nr 150 oraz 693 na odcinku podg Ochodza - podg Bronów w systemie „projekt i budowa”. Na linii kolejowej nr 150 Wisła Most – Chybie naprawiony zostanie tor nr 1 od km 4,390 do km 7,895, a na linii nr 693 – tor nr 1 od km 0,205 do km 0,667 wraz z urządzeniami sterowania ruchem.

Linie kolejowe nr 150 Most Wisła – Chybie oraz nr 693 podg Zabrzeg – podg Bronów, na odcinku przewidzianym do rewitalizacji są liniami państwowymi, pierwszorzędnymi, jednotorowymi, zelektryfikowanymi. Po realizacji prac przywrócona ma zostać prędkość konstrukcyjna na tym odcinku; dla linii nr 150 to 80 km/h, a dla linii nr 693 – 60 km/h.

 
rys. openrailwaymap.org

Obecnie na liniach nr 150 i 693 odbywa się towarowy ruch pociągów. Średniodobowo na linii nr 150 kursuje 8 pociągów towarowych po kierunku nieparzystym i 11 po kierunku parzystym, a na linii 693 – po 2 pociągi towarowe w obu kierunkach. Sieć trakcyjna została wybudowana 1964 roku i nie była modernizowana.

Według specyfikacji zamówienia, wymianę nawierzchni kolejowej należy prowadzić technologią zmechanizowaną wymiany szyn i podkładów za pomocą pociągu do wymiany torów. Zamówienie przewiduje wymianę nawierzchni wraz z uzupełnieniem tłucznia, oczyszczenie mechaniczne podsypki, podbijanie torów i rozjazdów, regulację położenia torów, wymianę rozjazdów na nowe w torach szlakowych oraz głównych zasadniczych w technologii blokowej. Przewidziana jest renowacja podłoża, profilowanie ław torowiska, prace przy odwodnieniu i przepustach itd.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony