Partnerzy serwisu:

Zrewitalizują linię kolejową na odcinku Gardeja – Malbork

inf. pras. 10.06.2016 386

Zrewitalizują linię kolejową na odcinku Gardeja – Malbork
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 pl
PLK zmodernizują odcinek linii kolejowej nr 207 Gardeja – Malbork. Umowę w tej sprawie zarządca infrastruktury zawarł z zarządem województwa pomorskiego. Inwestycja będzie dofinansowana z pomorskiego RPO.
Projekt o wartości 267,65 mln zł otrzyma unijne wsparcie w wysokości ponad 212 mln zł. Inwestycja jest jednym z etapów rewitalizacji linii kolejowej nr 207. Projekt zakłada remont odcinka linii kolejowej od granicy województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego do Malborka o łącznej długości blisko 56 km.

Rewitalizacja umożliwi przejazd pojazdów na tej trasie z maksymalną prędkością od 100 km/h do 120 km/h. Wymieniona zostanie nawierzchnia kolejowa, w celu poprawy stanu bezpieczeństwa zmodernizowane i przebudowane zostaną przejazdy kolejowe oraz kolejowe obiekty inżynierskie, a także urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Zaplanowano także przebudowę obiektów obsługi podróżnych na stacjach i przystankach. Na wszystkich stacjach i przystankach osobowych zaprojektowano podniesienie peronów do wysokości 0,76 m powyżej główki szyny. Dwa perony wyspowe na stacji Kwidzyn i jeden na stacji Sztum zaprojektowano o długości 200 m, pozostałe będą miały długość 125 m. Przewiduje się, że projekt zostanie zrealizowany w 2020 roku.

Powyższy projekt został wybrany do dofinansowania w ramach Działania 9.2. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, którego głównym celem jest zwiększenie przewozów w regionalnym pasażerskim transporcie kolejowym. Wsparcie ma na celu poprawę spójności terytorialnej i społecznej regionu, poprzez poprawę dostępności do liniowej i węzłowej infrastruktury transportowej, czego efektem będzie poprawa atrakcyjności pasażerskiego transportu kolejowego, m.in. dzięki skróceniu czasu przejazdów oraz poprawie bezpieczeństwa i komfortu podróży.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony