Partnerzy serwisu:

Zostań filmowcem lub plakacistą i wygraj niesamowite nagrody dla szkoły

inf. pras 02.02.2023 474

Zostań filmowcem lub plakacistą i wygraj niesamowite nagrody dla szkoły
1 lutego wystartował nowy ogólnopolski konkurs „Akcja Bezpieczeństwo” organizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-VI ze szkół podstawowych. Drużyny, które przygotują najlepsze prace w każdej z dwóch kategorii, film lub plakat, otrzymają dla swojej szkoły nagrody o wartości 15 000 zł każda.
Jak czytamy w komunikacie, konkurs „Akcja Bezpieczeństwo” polega na przygotowaniu plakatu lub nakręceniu filmu zawierającego przykład bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych. Każda praca i materiał wideo muszą zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC II oraz logo projektu. Konkurs skierowany jest do uczniów, którzy będą działać drużynowo. Aby wziąć udział w rywalizacji o nagrody, należy zebrać zespół od 5 do 30 osób.

To, co zdaniem organizatorów wyróżnia ten konkurs od innych tego typu inicjatyw skierowanych do szkół, jest z jednej strony możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych, a z drugiej – wygranie cennych nagród. Zespół, który przygotuje najlepszy plakat, wygra sprzęt edukacyjny lub sportowy. Plakat zostanie również zaprezentowany podczas wydarzenia informacyjno-edukacyjnego organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego w czerwcu tego roku. Natomiast zespół, który stworzy najlepszy film, otrzyma sprzęt multimedialny. Zwycięski film zostanie zaprezentowany
podczas pokazu wideomappingu 3D wyświetlonego w czasie czerwcowego wydarzenia.

W obu kategoriach zostaną wybrane po trzy wyróżnienia. Każda z wyróżnionych szkół wygra sprzęt sportowy albo materiały edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa kolejowego lub drogowego o wartości 5 000 zł. Wszystkie wyróżnione prace zostaną także pokazane w ramach specjalnej wystawy podczas wydarzenia informacyjno-edukacyjnego. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.kolejoweabc.pl/akcja-bezpieczenstwo. Każda szkoła może wysłać dowolną liczbę prac, pod warunkiem że wszystkie prace wykonane będą przez zespoły składające się z innej grupy uczniów. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza do 5 kwietnia do godziny 11:59

- Jestem przekonany, że Akcja Bezpieczeństwo powtórzy sukces naszego poprzedniego konkursu, który odbył się w 2022 r. W ubiegłym roku w rywalizację zaangażowało się prawie 40,5 tysiąca uczniów, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Wielu nauczycieli sygnalizowało nam, że czekają na kolejne tego typu inicjatywy. Dlatego ogłaszamy kolejny konkurs. To niepowtarzalna szansa na zdobycie wyjątkowych nagród, a przede wszystkim okazja, aby w kreatywny sposób nauczyć dzieci zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenach kolejowych – do podjęcia wyzwania zachęca w komunikacie Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony