Partnerzy serwisu:

Zobacz pierwszy DM90 w barwach SKPL

Jakub Madrjas 13.07.2021 9,4k

Pierwszy ze sprowadzonych z Holandii pojazdów DM90 zyskał barwy przewoźnika SKPL. Prezentuje się w nich bardzo efektownie.
Prywatny przewoźnik SKPL Cargo kupił w ubiegłym roku 32 pociągi spalinowe DM90 od holenderskiego Nederlandse Spoorwegen. Pojazdy sprowadzane były do Polski partiami.  Zespoły trakcyjne DM90 mają 25 lat, Koleje Holenderskie NS eksploatowały je do 2018 roku. SKPL planuje ich polonizację i wykorzystanie do przewożenia pasażerów na krajowych liniach niezelektryfikowanych.

Od kilku dni duże zainteresowanie budzi w Internecie film pokazujący pierwszy pomalowany w barwy SKPL pojazd. Został on uchwycony na stacji Zagórz, gdzie mieści się baza przewoźnika. Przedstawiciel firmy Albert Mikołajczyk zastrzega w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym", że nie oznacza to gotowości do jazdy. Przewoźnik miał do przetestowania nowe farby, i po prostu wykorzystał dobrą pogodę. - Ma to oczywiście związek z prowadzonym procesem polonizacji, ale wbrew pojawiającym się plotkom nie oznacza, że jesteśmy już na finiszu - zaznacza Mikołajczyk. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony