Partnerzy serwisu:

Zobacz lakier blue metalic na tramwaju Twist dla Wrocławia

jm, Rynek Kolejowy 19.06.2015 151

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-06-19 17:25:05 Autor: Maciej6868
---.146.81.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Po raz pierwszy w Polsce to MPK Poznań na modernizowanych w Modertransie 105-tkach miało metalic nałożony.
2015-06-19 17:25:19 Autor: Maciej6868
---.146.81.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Po raz pierwszy w Polsce to MPK Poznań na modernizowanych w Modertransie 105-tkach miało metalic nałożony.
2015-06-19 17:29:05 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
Odwracanie kota ogonem. Tramwaj nie mieści się na przystankach, a Pesa chwali się lakierem...
2015-06-19 18:13:29 Autor: Miolf
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jezu, czyta to ktoś z MPK?

Każda seria tramwajów ma inne malowanie, weźcie to ujednolićcie. Do tego, dlaczego założono inny wzór tapicerki, a nie zastosowano takiego, jak np. w Skodach 19T. Znowu chaos wizualny, co tam za ne Janusze siedzą i wybierają ten szajs, żal Wrocławia, mentalność dziczy zza Buga wciąż tkwi mocno w umysłach niektórych tyle lat po wojnie
2015-06-19 18:14:27 Autor: juro
---.centertel.pl
Jak się dowie szpreykommando to ten lakier nie będzie tak błyszczał.
2015-06-19 22:17:36 Autor: tyrion
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wizualnie naprawdę robi wrażenie. Twisty zawsze mi się podobały, a wrocławski jeszcze utwierdził mnie w tym przekonaniu.
2015-06-19 22:17:57 Autor: WROCLAWIANINN
---.ssp.dialog.net.pl
Do wroclawskich ekspertow, czy ktos wie, dlaczego protram ze swoim 206 nie bral udzialu w przetargu? wizka na ponizszym linku
http://www.tuwroclaw.com/fotogaleria,takie-tramwaje-wyjada-na-wroclawskie-ulice-zobacz-jak-moze-wygladac-protram-206,fot5-7-2608.html
2015-06-19 23:07:29 Autor: wasiu
---.man.tk-internet.pl
To we Wrocławiu obowiązuje jakaś inna skrajnia tramwajowa, nieznana Pesie, czy może to niektóre elementy wrocławskiej infrastruktury tramwajowej są zbudowane w sposób sprzeczny z normami i prawem budowlanym? To już nie pierwsza tego typu historia we Wrocławiu, że wspomnę o słupach trakcyjnych na pętli Oporów, łukach na pl. Bema czy geometrii toru na Szewskiej - ciągle coś się dzieje.
2015-06-19 23:49:54 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
To we Wrocławiu metrobusa z Bogoty/Kurutyby już nie będzie?
2015-06-20 03:55:13 Autor: ~warszawiak~
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda takiego sprzętu na krzywe wrocławskie tory. Zaraz miejscowa hołota porysuje ten lakier, obszprejuje, tak jak już obszczali świeżo wyremontowany za pieniądze centrali dworzec, i tyle będzie z super hiper lakieru. Wsioków z zabużańską mentalnością wozi się furmankami, a nie mercedesami.
2015-06-20 04:35:52 Autor: ep40
---.rzeszow.mm.pl
Niebieskie diody przymocowane do podwozia przy drzwiach świecące w dół to na stałe czy tylko do pokazu?
2015-06-20 08:31:24 Autor: cynik
---.dynamic.chello.pl
Te diody to taki wiejski tuning rodem z Bydgoszczy :)
2015-06-20 08:45:28 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@warszawiak
Ja mam mentalność zabużańską. Od ilu pokoleń jesteś Warszawiakiem?
2015-06-20 15:57:38 Autor: koolo
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
w warszawie też przerabiali przystanki pod swingi
2015-06-20 16:26:48 Autor: mirek k
---.185.134.40
W odpowiedzi na post Stefan banderą:
"@warszawiak
Ja mam mentalność zabużańską. Od ilu pokoleń jesteś Warszawiakiem?"
To widać. Słoma z butów wychodzi ci przy każdej okazji.
2015-06-20 16:30:57 Autor: mirek k
---.185.134.40
Twist dla Wrocławia to jak Rolls Royce na dziurawej drodze w zabitej dechami wsi. Wcześniej kupili Skody na wrocławskie gumna i do dzisiaj wyskakują tam z torów albo mają problemy z napięciem.Zamiast chwalić sie błyszczącym lakierkiem niech wyremontują w końcu zdezelowaną infrastrukturę. Choćby tramwaj był full wypas, i tak będzie sie toczył 10 km/h, kolebiąc się na boki.
2015-06-20 20:21:57 Autor: zibi
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warszawiakiem wystarczy być od jednego pokolenia. Natomiast wrocławiaki dzielą się na:

a) tych co przyjechali z zabużańskich wsi (znana anegdota głosi, że jak przyjechali do Breslau to myli sie w muszli klozetowej, bo myśleli, że to umywalka, a żarówkę próbowali gasić dmuchając na nią). Tych jest tak z 70% (razem z ich dziećmi, bliskimi krewnymi itd.).

b) tych co urodzili się we Wrocławiu i nie mają zabużańskich korzeni (cała reszta). Ci są jeszcze gorsi, bo to najgorsze chamy - kompleksy aż się z nich wylewają, są nietolerancyjni wobec innych społeczności, ksenofobiczni, agresywni, na każdym kroku podkreślają (zwykle w bardzo agresywny sposób) swoją "miastowość" i że oni NIE MAJĄ zabużańskich korzeni. A tymczasem pokazują swoim zachowaniem, że mentalnie tworzą gorszą wieś niż bezrobotny popeegerowski chłop z warmińsko-mazurskiego.

Najbardziej chamskie słoiki w Warszawie to ci z Wrocławia.
2015-06-20 22:52:09 Autor: psisko z San Francisco
---.139.20.68
Mnie się Wrocław kojarzy z olbrzymim szklanym penisem, którego widać z połowy Dolnego Śląska. Wrocławianie go sobie postawili, bo chcieli poczuć się jak w europejskiej metropolii. Taki symbol wrocławskich kompleksów.
2015-06-21 08:45:42 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@zibi
Tzn., że jak Twoi rodzice urodzili się w Warszawie, to już możesz być Warszawiakiem?
A jak mój dziadek i ojciec urodzili się na kresach kresów i nie mieli nawet obywatelstwa polskiego, a mimo to studiowali w Warszawie i leżą na Powązkach, to ja jestem Warszawiakiem czy "wsiokiem zabużanskim" ?
2015-06-21 15:25:49 Autor: wrocławianin_90
---.mick.pl
@psisko: ten "penis" to najbardziej się Dutkiewiczowi podoba, zapewniam Cię, że większość wrocławian rzyga całym lansem w stylu "stolica kultury", "miasto spotkań", "dynamizm", "tramwaj plus" etc.

@zibi: to co napisałeś mogło jeszcze być prawdziwe w latach '80, ale obecnie Wrocław nie odbiega aż tak mentalnie od Poznania czy może nawet Krakowa. Np. mieszkańcy byli bardzo aktywni w sprawie budżetu obywatelskiego, albo sprzeciwiali się wsiowym zwyczajom budowania grodzonych osiedli (w Warszawie jest takich mnóstwo).

We Wrocławiu powstały także jedne z pierwszych śluz rowerowych, jeszcze zanim ich stosowanie zostało sformalizowane przez PoRD, od dawna buduje się drogi dla rowerów z asfaltu (w Warszawie urzędnicy długo się kłócili, że wypukła kostka jest lepsza!), powstały też strefy piesze, czy (niestety na razie szczątkowy) priorytet dla komunikacji zbiorowej.
Takie inwestycje są charakterystyczne właśnie dla społeczeństwa obywatelskiego stroniącego od prywaty.

PS. We Wrocławiu (tak jak w Krakowie) bardzo rzadko używa się słowa "słoik" wobec przyjezdnych. to też o czymś świadczy :)
2015-06-21 16:02:48 Autor: wasiu
---.man.tk-internet.pl
Ale się przywali co niektórzy do wschodnich korzeni wrocławiaków - ja mam wschodnie korzenie, i co, mam się tego wstydzić czy jak?
Skąd mają się Wrocławiu wziąć autochtoni, skoro całą ludność niemiecką po 1945 r wysiedlono do Niemiec, a do Wrocławia ściągała
ludność z wszystkich części Polski? To nie Poznań czy Górny Śląsk, zresztą tam też "rodowici" Hanysi czy Pyry potrafią niszczyć i kraść niczym osławiona armia radziecka. Poszanowanie własności publicznej nie wynika z pochodzenia tylko z wychowania i wzorców przekazywanych przez rodziców, szkołę, kościół itp.
2015-06-21 16:29:46 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@wasiu
Poszanowanie własności publicznej jest w Polszy mizerne, bo lud od >200 lat jest ciemiężony przez faktycznego właściciela owej "własności publicznej", tj.okupanta: cara i jego namiestnika, II RP, GG, PRL, III RP.
@wrocławianin 90
Grodzone osiedla są rzeczą naturalną w normalnym społeczeństwie: bogaci chcą się izolować od hołoty. W Polsce kuriozum stanowią grodzone działki domów jednorodzinnych a nawet puste, ale to efekt PRLu, który tępił własność prywatną. Takim efektem w kwestii transportu jest uwielbienie przez polski lud dla prywatnego blachosmrodu, który był prześladowany zarówno w II RP jak i przez większość PRLu.
2015-06-21 16:49:43 Autor: albin
---.211.126.7
To się rozszczekały wrocławskie trolle. Widać że właśnie we Wrocławiu najwięcej jest zakompleksiaków. Po tym właśnie poznać kogoś z kompleksami, że nie może pogodzic się z krytyką na swój temat.
2015-06-21 16:51:32 Autor: albin
---.211.126.7
@ wrocławianin_90:

A tego Dutkiewicza to kto wybiera? Też "warsiawka" wam zsyła (jako zemstę za trefne cegły, które dostarczaliście po wojnie)? Chyba już rządzi trzecią czy czwartą kadencję.

Widać taka wieś pasuje większości wrocławiaków.
2015-06-21 16:55:37 Autor: albin
---.211.126.7
"We Wrocławiu (tak jak w Krakowie) bardzo rzadko używa się słowa "słoik" wobec przyjezdnych.
to też o czymś świadczy".

Widać mało wiesz, bo akurat czytam wrocławskie portale (np. "Gazetę Wrocławską") i tam prawie pod każdym artykułem na temat "obcych" jest właściwie jeden wielki słowotok pełen wyzwisk wobec "słoików", studentów, mieszkańców podwrocławskich osiedli i w ogóle przyjezdnych, pisanych przez rozmaitych "rodowitych wrocławian" i innych "wrocLovejaków". Takiego nietolerancyjnego miasta jak Wrocław nie ma w Polsce. "Miasto spotkań" he he. To właśnie o czymś świadczy.
2015-06-21 17:17:02 Autor: ted
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wrocław - brud, smród i ubóstwo. 6 miliardów długów, miasto już się zwija. Tak ich urządził Dutkiewicz, a te cymbały wciąż go wybierają na prezydenta. Studiowałem 5 lat we Wrocławiu i potwierdzam, że wrocławianie to wyjątkowo agresywne kundle (nie bez powodu Wrocław nazywa się "brunatnym miastem") a miasto to zaścianek mentalny i kulturalny. Te ciągnące się hektarami blokowiska bardziej pasują do Uralu niż europejskiej metropolii. Po studiach przeprowadziłem się do Warszawy, nieźle zarabiam i śmieszą mnie te zapewnienia rodowitych wrocławian jak to dobrze mieszka się w ich mieście. A że wrocławianie mają kompleksy na punkcie innych miast to wiadomo od dawna. Trudno jednak spodziewać się innych zachowań od chłopstwa które przeniosło się z zabużańskich wsi do miasta.
2015-06-21 18:08:07 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ted
Odczepcie się od tych zabużanskich wsi. Byliście chociaż kiedyś za Bugiem albo chociaż nad?
2015-06-21 20:08:30 Autor: pablo44
---.free.aero2.net.pl
"Autor: wrocławianin_90 ---.mick.pl
@psisko: ten "penis" to najbardziej się Dutkiewiczowi podoba, zapewniam Cię, że większość
wrocławian rzyga całym lansem w stylu "stolica kultury", "miasto spotkań", "dynamizm", "tramwaj
plus" etc."

Tia... Przecież to właśnie nikt inny tylko wrocławianie najbardziej jarają się tymi infantylnymi hasełkami i tytulikami. Dodajmy do tego jeszcze wyjątkowo głupią nazwę "Wroclove", która nijak ma się do rzeczywistości. ESK - Europejska Stolica, ale nie Kultury, tylko Kołtuństwa. Buraczki wrocławskie, kompleksy aż się wylewają z was uszami. W żadnym innym mieście nie wymyślają takich idiotycznych hasełek dla dowartościowania swojego ego co we Wrocławiu.
2015-06-21 21:01:12 Autor: rodowity warszawiak
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Stefan banderą ---.sggw.waw.pl to musi być wrocławski słoik pracujący w stolicy. Dlatego tak ujada jak wściekły kundel :)
2015-06-21 21:28:19 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@rodowity warszawiak
We Wrocławiu byłem kilka razy w życiu i b.mi się tam podobało, ale ogólnie Ziemie Odzyskane są mi bardziej egzotyczne niż Kresy.
Spełniam definicję słoika - regularnie wożę żarcie od matuli do Warszawy: warzywa, owoce, kompoty, jajca, mięso, nabiał, ciasto. Nie tylko od matuli. Od pozostałej rodziny też.
2015-06-22 00:07:56 Autor: stefek burczymucha
---.139.20.68
Stefciu, byłeś kilka razy w życiu, a szczekasz tak jakby ktoś twoją matkę rżnął. 20 minut po komentarzu i już jest odpowiedź Stefka. Taki etatowy troll tego portalu, całą niedzielę siedzi przed kompem i truje. Biedne, niedowartościowane frustraciątko :-))
2015-06-22 08:12:13 Autor: wasiu
---.static.korbank.pl
@ Stefan

Jedna z nielicznych dyskusji na forum, gdzie zasadniczo obaj się zgadzamy.
Nie ma co się dziwić ciągłego ujadania na Kresy Wschodnie, bo peerelowska propaganda prała Polakom mózgi przez niemal 50 lat. Lwów, Wilno, Brześć czy Łuck miały na wieki w mentalności zaistnieć jako miasta sowieckiego sajuza.
2015-06-22 10:09:16 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@wasiu
Za dużo z PRLu nie pamiętam, ale rzeczywiście nienawiść do Kresów i "tzw.repatriantów zza Buga" może być efektem tej propagandy zbrodniczego PRLu.
CCCP i jemu podległy PRL były o tyle bardziej szkodliwe niż Hitler, że nie tylko mordowali ludzi, ale i zmieniali mentalność całych rzesz ludu. JewroSojuz jest jest pod tym względem do CCCP bardzo podobny niestety..
2015-06-22 11:42:21 Autor: niedasie
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lakier metalic na tramwaju to naprawdę potrzebny i niezbędny wydatek. W końcu wygląd najważniejszy! No i ten rozpylacz zapachów też cud. Ciekawe, czy w ofercie zapachów jest np zapach szamba.
2015-06-22 14:12:34 Autor: wroclove srowe
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
"Stefan banderą" i "wasiu" to dwa etatowe trolle tego portalu. Siedzą od świtu do nocy na RK i kłapią dziobem bez żadnego sensu, zaśmiecając tylko niepotrzebnie portal. Nic dziwnego, że się "zgadzają". Jak to mówią, g.no ciągnie do g.na (albo do klozetu jak kto woli).
2015-06-22 14:15:55 Autor: wroclove srowe
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@niedasię:
Zapach szamba to będzie jak tramwaj otworzy drzwi. A tak w ogóle to zachwycanie się jakimś lakierkiem na tramwaju zamiast jego bebechami czy komfortem jazdy jest właśnie oznaką wieśniactwa umysłowego i świadczy o kompleksach.
2015-06-22 15:54:00 Autor: hycel
---.139.20.68
Stefan, daj głos !
2015-06-24 07:52:23 Autor: Gubernator Kalifornii
---.static.3s.pl

Gubernator Kalifornii
Żałuję, że komentarze w RK tak bardzo schodzą na psy... NIczym byle jakie wpisy pod ogólnie dostępnymi artykułami w każdym potalu... To jest smutne...
Mamy ciekawy artykuł, bardzo fajne rozwiązania zastosowane w przedstawionych tramwajach, o których warto rozmawiać, a tu same wyjazdy o tym, kto ze wschodu, kto ma kompleksy, że tramwaj ma nie ten kolor, że tory rozklekotane, etc...

Naprawdę lubiłem czytać merytoryczne komentarze, jak choćby z czasów rozważania protezy koniecpolskiej, którą promował w komentarzach Kolejarz 65. Tu niestety zagnieździła się banda trolli pisząca bezsensowny i nic nie wnoszący bełkot... Smutne...

Ludzie weźcie się w garść!!! Piszcie merytorycznie!!!
2015-06-24 12:09:02 Autor: hubert
---.centertel.pl
Dokładnie @Gubernator, dokładnie. Myślę, że warto pisać takie apele jak twój to może niektórzy choć trochę się opamiętają.

Sama sprawa Twista i przystanków to drobiazg, którym nie warto się emocjonować. Za to sam Twist prezentuje się znakomicie, dorodny okaz ze stajni Pesy.
2015-06-24 14:43:28 Autor: ojciec
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Gubernator Kaliforni:

A ty co merytorycznego napisałeś? Tak się składa, że dołączyłeś - być może nieświadomie - do grona trolli, które krytykujesz. Ba, wielu z tych rzekomych trolli napisało więcej z sensem i na temat niż ty. Moralizować to możesz dzieciakom przy stole. Jak mi jakaś dyskusja nie odpowiada to po prostu w niej nie uczestniczę.

Co do komentarzy, to taki poziom jak i artykułu. Skoro we Wrocławiu z całego tramwaju zauważyli głównie błyszczący niebieski lakier, to czemu się dziwić, że czytelnicy komentują ten fakt, nawet nieco prześmiewczo?
2015-06-24 15:59:48 Autor: manu45
---.free.aero2.net.pl
@ojciec

Trudno sie nie zgodzić z Tobą. Najgorsze są takie trolle, co to same nie mają nic do powiedzenia a zawsze i wszędzie próbują pouczać innych. Jak ktoś nie rozumie o czym toczy się dyskusja to najlepiej niech w ogóle się nie odzywa.

Wracając do Twista we Wrocławiu to faktycznie zły wybór na wrocławskie torowiska. Przecież już to przerabiano z nowymi Skodami, które wypadają z szyn. Najpierw dobre tory później nowoczesny sprzęt na nie. Nie na odwrót. Ale jak ktoś myśli od d... strony albo próbuje leczyć swoje kompleksy sprowadzając mercedesa do garażu w stodole bo inni mają mercedesy to trudno potem się dziwić, że ten mercedes nie wytrzymuje nawet roku.
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony