Partnerzy serwisu:

ZNTK Mińsk zmodernizuje 14WE Kolei Śląskich

Jakub Madrjas 30.09.2016 288

ZNTK Mińsk zmodernizuje 14WE Kolei Śląskich
Fot. Patryk Farana
ZNTK Mińsk Mazowiecki złożył jedyną ofertę w przetargu spółki Koleje Śląskie na wykonanie obsługi serwisowej dwóch pojazdów 14WE. Mimo że przekroczyła kosztorys, to ostatecznie została zaakceptowana. Pojazdy zostaną wyposażone w kabinę WC.
Koleje Śląskie kupiły elektryczne zespoły trakcyjne 14WE w 2013 r. po wydzierżawieniu ich od Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie. W lipcu ogłoszono przetarg na ich utrzymanie, który obejmuje wykonanie naprawy 4. poziomu utrzymania oraz dodatkowe prace, w tym: dostosowanie systemu informacji pasażerskiej wraz z systemem monitoringu do wymagań zawartych w rozporządzeniu  z 3 stycznia 2013, wyposażenie pojazdów w toaletę oraz wykonanie nowej malatury. Pisaliśmy o tym tutaj.

Jedyną ofertę w przetargu złożyły Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki z grupy Pesa (producentem pojazdów jest Newag – przyp. RK). Opiewała ona na 4 784 700 zł brutto i znacznie przekraczała kosztorys (3,505 mln zł brutto). Koleje Śląskie zaakceptowały jednak ofertę. – Zamawiający uznał, że ma możliwość przeznaczenia dodatkowych środków na sfinansowanie zamówienia, a oferta (...) choć przekraczała kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, to odpowiada wszystkim wymaganiom zamawiającego – czytamy w ogłoszeniu o wyniku przetargu.

Umowa ma zostać podpisana już w ciągu trzech dni. Termin realizacji zamówienia to 31 grudnia 2016 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony