Partnerzy serwisu:

Znów pociągiem z Otwocka do Pilawy

inf. pras oprac. RK 26.08.2020 46

Znów pociągiem z Otwocka do Pilawy
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Od 30 sierpnia pojedziemy pociągiem z Otwocka do Pilawy. Ten odcinek linii nr 7 był zamknięty od maja 2019 roku.
Jak informuje PKP PLK, jednotorowy odcinek z Otwocka do Pilawy w ramach modernizacji linii Warszawa – Lublin stopniowo staje się trasą dwutorową. Od 30 sierpnia pociągi pojadą po pierwszym z dwóch nowych torów - trwają już przejazdy techniczne pociągów. Ten odcinek był zamknięty od maja 2019 roku. Pierwotnie zamknięcie miało trwać 12 miesięcy.

Jak podaje inwestor, na modernizowanym odcinku zamontowano 93 rozjazdy. Rozwieszona jest nowa sieć trakcyjna. Zbudowano i zmodernizowano 26 obiektów inżynieryjnych, m.in. mosty i wiadukty. Obok kursujących pociągów, wykonawca będzie kontynuował prace na sąsiednim – drugim torze. Od grudnia pociągi mają pojechać po dwóch torach na odcinku Otwock – Pilawa. 

Jak informuje PLK, przebudowano perony na 3 stacjach - Otwock, Celestynów i Pilawa oraz 7 przystankach: Śródborów, Pogorzel Warszawska, Stara Wieś, Kołbiel, Chrosna, Zabieżki i Augustówka. Nowe perony mają zamontowane oświetlenie, wyposażane są w wiaty i ławki, nowe oznakowanie i gabloty. Zbudowano pochylnie dla wózków. W Celestynowie oraz w Otwocku będą nowe przejścia podziemne.

Niedawno (14 sierpnia) otwarto odcinek z Warszawy do Otwocka.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony