Partnerzy serwisu:

Znamy wstepny rozkład pociągu RegioJet z Polski do Chorwacji

Michał Szymajda 08.10.2021 35,9k

Znamy wstepny rozkład pociągu RegioJet z Polski do Chorwacji
fot. M. Szymajda
RegioJet zgłosił wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Rijeki i Splitu do czeskiego odpowiednika UTK. Powoli można szykować się na kolejowy kurs nad Adriatyk!
RegioJet zgłosił właśnie do odpowiedniego czeskiego urzędu projekt rozkładu jazdy, który ma obowiązywać w sezonie letnim 2022. Jak informuje portal zdopravy.cz, pociąg będzie kursować trzy razy w tygodniu i nie będzie łączony z grupą wagonów, która już w tym i poprzednim sezonie kursowała z Pragi do Rijeki i Splitu.

Mowa więc o zupełnie nowym pociągu, który rozpocznie kurs w Krakowie o 15:30 i przez Katowice (odjazd o 16:28), Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostawę, Hranicę na Morawie, Przerów, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń, Wiener Neustadt, Graz, Zagrzeb dotrze do Ogulina. Tu zostanie rozłączony. Jedna jego część pojedzie do Splitu (przyjazd o 12:21), druga do Rijeki (przyjazd o 8:36). W składzie ma być od 7 do 15 wagonów z miejscami do siedzenia i leżenia.

Powrót ze Splitu zaplanowano na godzinę 15:30 (z Rijeki o 18:35). Pociąg ma docierać do Krakowa o 12:12 następnego dnia. RegioJet chce jeździć do Chorwacji z Polski we wtorki, piątki i niedziele, z Chorwacji do Polski w środy, soboty i poniedziałki od 15 czerwca. Zapewne wcześniej nastąpi uruchomienie pociągu nocnego z Przemyśla do Pragi.

Drugi z pociągów sezonowych wciąż będzie kursować z Pragi, ale ominie on Budapeszt. O tym jakie zmiany szykuje RegioJet dla swojego sztandarowego produktu piszemy w tym miejscu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony