Partnerzy serwisu:

Znamy przyszłego prezesa kolejowego giganta Siemens Alstom

Michał Szymajda 26.03.2018 3,2k

Znamy przyszłego prezesa kolejowego giganta Siemens Alstom
zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Siemens poinformował, że prezesem zarządu nowej kolejowej spółki, która ma powstać z połączenia Alstomu i Siemensa, będzie Roland Busch z Siemensa, jego zastępcą ma być Yann Delabriere z Alstomu.
Porozumienie w sprawie połączenia kolejowych oddziałów obu producentów podpisano we wrześniu 2017 roku. Siemens ma w nowej spółce posiadać niewiele ponad 50% akcji, a Alstom resztę. Zarząd utworzonego z obu firm nowego producenta będzie się składał z 11 członków zarządu, z których sześciu przedstawi Siemens, a resztę Alstom. Z kolei siedziba ma znajdować się w Saint-Ouen, we Francji. Fuzja ma się zakończyć jeszcze w 2018 roku.

– Osiągnęliśmy ważne porozumienie na drodze do zbudowania nowego lidera zdolnego do sprostania wyzwaniom jutra. Obie firmy mocno pracują, aby doprowadzić do końca fuzji. Pierwsze nominacje pokazują zaangażowanie firm w zachowanie równowagi w zarządzaniu przyszłym przedsiębiorstwem – powiedział Henri Poupart-Lafarge, obecny prezes Alstomu, któremu w nowej firmie przypadnie rola członka zarządu i „Chief Executive Officer Siemens Alstom”.

Roland Busch urodził się w 1964 roku, pracuje w Siemensie od 1994 roku, gdzie przeszedł różne szczeble kariery. Od 2011 roku jest członkiem zarządu Siemens AG.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony