Partnerzy serwisu:

Znamy przydział wszystkich zmodernizowanych ED72

Michał Szymajda 06.07.2018 154

Znamy przydział wszystkich zmodernizowanych ED72
ED72 w peronach Łodzi FabrycznejFot. Mateusz Klucha
Zmodernizowane przez ZNTK Mińsk Mazowiecki zespoły trakcyjne ED72 powoli trafiają do swoich macierzystych oddziałów. Na razie jest ich 6.
Dwa z pociągów trafiły już do opolskiego oddziału Przewozów Regionalnych, gdzie kursują na trasach z Opola do Wrocławia i do Kędzierzyna-Koźla. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że istnieją plany realizacji przewozów tymi pojazdami także dalej, do Raciborza, znajdującego się już w województwie śląskim.

– Jeden z ED72 trafi też w przyszłym tygodniu do oddziału dolnośląskiego – powiedział Dominik Lebda, rzecznik Polregio. Wiadomo, że uroczyste przekazanie pojazdu ma odbyć się 11 lipca we Wrocławiu. Nie wiemy jeszcze, na których trasach przewoźnika będzie się pojawiał, jednak z pewnością będą to te najdłuższe.

Pozostałe trzy pojazdy (pierwotne zamówienie opiewało na 5 pociągów, jednak Przewozy Regionalne zdecydowały się skorzystać z prawa opcji) znajdą się w województwie łódzkim. Pierwszy z nich od początku lipca realizuje połączenia między Łodzią a Warszawą, gdzie zastąpił również zmodernizowany, z pieniędzy województwa łódzkiego, EN57.

Więcej na temat wyglądu i standardu podróży w zmodernizowanych pociągach ED72 piszemy tutaj. Zarząd Polregio zastrzegł sobie możliwość skierowania do kompleksowej przebudowy składów jeszcze 6 ED72, które jako ostatnie pozostają bez przeprowadzonej modernizacji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony