Partnerzy serwisu:

Znamy oferty w przetargach taborowych Lotos Kolej. Będzie kolejny Griffin?

Jakub Madrjas 04.12.2019 153

Znamy oferty w przetargach taborowych Lotos Kolej. Będzie kolejny Griffin?
fot. Newag
Spółka Lotos Kolej prowadzi cztery przetargi w ramach projektu zakupu taboru intermodalnego – nowych lokomotyw i wagonów platform. Poznaliśmy pierwsze oferty producentów.
Kilka miesięcy temu spółka Lotos Kolej ponownie ogłosiła przetargi na dostawę taboru, który będzie obsługiwał transport intermodalny. Dzięki wygraniu konkursu CUPT przewoźnik ma zagwarantowane dofinansowanie w wysokości 74 mln zł z Unii Europejskiej na zakup jednej lokomotywy jednosystemowej, jednej wielosystemowej oraz 324 wagonów platform.

Poprosiliśmy spółkę Lotos Kolej o informację na temat postępów procedur przetargowych. Jak informuje Jagienka Gajewska z biura Komunikacji i Rozwoju spółki, w postępowaniu na dostawę jednosystemowej lokomotywy elektrycznej wpłynęła jedna oferta. Złożył ją Newag. Jeśli przewoźnik ją zaakceptuje, wzbogaci się o kolejną lokomotywę Griffin. W postępowaniu na dostawę wielosystemowej lokomotywy elektrycznej nie wpłynęła żadna oferta. 

Postępowanie zakupowe na dostawę 216 szt. wagonów platform o długości powierzchni ładunkowej wynoszącej 80 stóp zainteresowało jedną firmę: Kolovag Bulgaria. Oferty Newagu i Kolovagu są obecnie poddawane weryfikacji. W drugim postępowaniu wagonowym na dostawę 108 platform oferty zostaną otwarte 10 grudnia. 
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony