Partnerzy serwisu:

Znamy nominowanych w konkursie Polskie Nagrody Kolejowe 2019

Michał Szymajda 13.05.2019 136

Znamy nominowanych w konkursie Polskie Nagrody Kolejowe 2019
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Kapituła konkursu Polskie Nagrody Kolejowe 2019 obradowała 10 maja. Znamy już nominowanych w czterech kategoriach. Kto zostanie laureatem prestiżowej nagrody? Dowiemy się tego już 23 maja.
Konkurs Polskie Nagrody Kolejowe 2019 organizowany jest z inicjatywy prezesa UTK, Polskich Kolei Państwowych, PKP Polskich Linii Kolejowych, Izby Gospodarczej Transportu Lądowego i związku pracodawców Railway Business Forum oraz pod patronatem Ministra Infrastruktury. Jego celem ma być promocja polskiej kolei w różnych sferach jej działalności.

Przy wyborze nominowanych w czterech konkursowych kategoriach kapituła kierowała się przede wszystkim kryterium szczególnych osiągnięć dla rozwoju kolejnictwa. Nominowani są więc Ci, którzy osiągają znakomite wyniki w prowadzonej działalności gospodarczej na rynku kolejowym, Ci, którzy z sukcesem wdrażają nowe technologie, wybitni propagatorzy kolei a także Ci, którzy przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Przyznana też zostanie nagroda honorowa.

W kategorii BIZNES nominowani są:

1. Zbigniew Konieczek, Prezes, Newag S.A. – za stałe, organiczne, spokojne i mozolne budowanie znaczenia firmy na rynku nie tylko polskim.
2. Tomasz Prejs, Dyrektor Zarządzający, Stadler Polska Sp. z o.o. – za sprawne zarządzanie zakładem w Siedlcach, realizację strategii spółki i ciągły rozwój ze szczególnym podkreśleniem realizacji istotnych zamówień eksportowych do Holandii, Węgier czy Norwegii.

W kategorii BEZPIECZEŃSTWO nominowani są:

1. Marcin Grzywacz, PKP Intercity S.A. – za podjęcie w pełni profesjonalnej akcji ratowania życia potrąconego przez pociąg człowieka z zachowaniem niezwykłego opanowania w sytuacji kryzysowej.
2. Bogdan Kaczmarek, Piotr Wawrzyniak, PKP Intercity S.A. – za podjęcie błyskawicznych i skutecznych działań jako drużyna konduktorska, które zaowocowały udzieleniem fachowej pomocy i ograniczyły skutki zdarzenia, jakim było targnięcie się na życie przez pasażera.
3. Włodzimierz Kiełczyński, Dyrektor Biura Bezpieczeństwa, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – za przeprowadzenie akcji „Żółta naklejka PLK” polegającej na oznakowaniu przejazdów kolejowo-drogowych indywidualnymi numerami identyfikacyjnymi wraz z przypomnieniem numeru alarmowego 112.

W kategorii INSTYTUCJA nominowano:


1. Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. – za wspólne z Muzeum Początków Państwa Polskiego zorganizowanie przedsięwzięcia Koleje Wolności 1918-2018.
2. Karol Gajdzik, Linia102.pl – za walkę o powrót połączeń na jedną z najciekawszych pod względem geopolitycznym tras Polski biegnącej częściowo przez terytorium Ukrainy.
3. PKP Informatyka Sp. z o.o. – za wdrożenie wraz z rozkładem jazdy 2018/2019 produktu pod nazwą „Wspólny Bilet”.

W kategorii INNOWACJE nominowani są:

1. Projekt „Innowacyjne Dworce Systemowe „PKP S.A. – za stworzenie pomysłu budowy funkcjonalnych i ekologicznych obiektów, dostosowanych do wymogów nowoczesnej obsługi podróżnych, zwłaszcza w pełni dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
2. Inteligentny rozjazd R1200 produkcji Track Tec S.A. – za opracowanie i wdrożenie innowacyjnego rozjazdu, który został zabudowany na stacji Psary na Centralnej Magistrali Kolejowej i przeznaczony jest do prędkości 250 km/h przy jeździe na wprost.
3. Akademia UTK – za propagowanie dobrych praktyk wśród uczestników rynku kolejowego uzyskiwane dzięki programowi bezpłatnych szkoleń i warsztatów oraz za szybkie reagowanie w poruszanej tematyce na pojawiające się na rynku problemy.

Laureatów konkursu Polskie Nagrody Kolejowe 2019 poznamy na uroczystej gali 23 maja w Warszawie.

W kapitule konkursu Polskie Nagrody Kolejowe 2019 zasiadają:

- prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna, Dziekan Wydziału Transportu, Politechnika Warszawska,
- Marita Szustak, Prezes Zarządu, Izba Gospodarcza Transportu Lądowego,
- Adrian Furgalski, Przewodniczący, Railway Business Forum,
- dr inż. Ignacy Góra, Prezes, Urząd Transportu Kolejowego,
- Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu, Polskie Koleje Państwowe S.A.,
- Ireneusz Merchel, Prezes Zarządu, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.,
- dr inż. Andrzej Żurkowski, Dyrektor, Instytut Kolejnictwa.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony