Partnerzy serwisu:

Znamy harmonogram prac na linii kolejowej 201

Michał Szymajda 09.01.2017 1,2k

Znamy harmonogram prac na linii kolejowej 201
Linia kolejowa 201fot. Artur Andrzej CC BY-SA 4.0
O zaawansowanie prac modernizacyjnych na linii kolejowej 201 pytał Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poseł Marcin Horała. Jak wynika z odpowiedzi resortu, obecnie kończą się prace studialne nad założeniami unowocześnienia linii.
Modernizacja linii kolejowej odcinka linii kolejowej 201 z Maksymilianowa do Gdyni Głównej planowana jest do realizacji w ramach projektu pn. „Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz – Trójmiasto”. Projekt modernizacji linii będzie podzielony na dwa odcinki: z Maksymilianowa do Kościerzyny i z Kościerzyny do Gdyni Głównej.

Obecnie MIB założył, że dla tego pierwszego odcinka modernizacja wejdzie w fazę projektowania prac w IV kwartale 2017 roku i zakończy się w połowie 2019 roku. Prace natomiast mają być prowadzone od wiosny 2020 roku do jesieni 2022.

Jeśli chodzi o odcinek Kościerzyna – Gdynia Główna projektowanie prac będzie według założeń ministerstwa trwało od III kwartału 2017 r. do połowy 2019 roku. Roboty budowlane na linii kolejowej nr 201 na odcinku Kościerzyna – Gdynia Główna planowane są od początku 2020 r. do jesieni 2022 r.

Na prośbę posła MIB przedstawiło także aktualny stan zaawansowania prac studialnych związanych z modernizacją. Wynika z nich, że dla odcinka Kościerzyna – Gdynia Główna w lipcu 2015 r. zakończono prace nad studium wykonalności pod nazwą „Dokumentacja przygotowawcza dla II etapu rewitalizacji i modernizacji Korytarza Kościerskiego wraz z modernizacją urządzeń srk oraz elektryfikacją odcinków linii kolejowych nr 201, 214, 229 i linii PKM”. 30 grudnia 2016 roku ogłoszono postępowanie przetargowe dla zamówienia pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego na odc. linii kolejowych nr 201, 214 i 229" realizowanego w ramach projektu pn. „Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz – Trójmiasto” (więcej piszemy o tym tutaj). dla odcinka Maksymilianowo – Kościerzyna prace nad studium wykonalności już trwają, a ich zakończenie planowane jest w II kw. 2017 r.

– Na podstawie wyników studium planowane jest ogłoszenie postępowań przetargowych na przygotowanie projektu oraz realizację robót budowlanych na przedmiotowym odcinku linii kolejowej nr 201 – poinformował poseł Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w MIB odpowiedzialny za kolej.

Z modernizacją linii 201 związana jest także budowa nowych przystanków osobowych na terenie Gdyni, które wzbogacą Pomorską Kolej Metropolitalną. Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony