Partnerzy serwisu:

Znamy godziny odjazdów i ceny biletów na pociągi Cieszyn – Skoczów i Cieszyn – Katowice

Michał Szymajda 04.08.2022 8,5k

Znamy godziny odjazdów i ceny biletów na pociągi Cieszyn – Skoczów i Cieszyn – Katowice
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA (archiwum)
Poznaliśmy dokładny rozkład jazdy pociągów, które po latach połączą Cieszyn z Goleszowem. Pociągi ruszą 4 września. Cieszyn ponownie stanie się trójkierunkowym węzłem kolejowym.
1 sierpnia z Cieszyna po trzech latach przerwy ponownie ruszyły czeskie pociągi do Czeskiego Cieszyna i Frydka Mistka. Codziennie do czesko-morawskiego miasta rusza z Cieszyna aż 9 par pociągów. Możliwa jest też płatność kartą na pokładzie pociągu Cd, dzięki czemu nie trzeba się już zaopatrywać w korony.

4 września z Cieszyna ruszą także pociągi do Goleszowa i Skoczowa, dzięki czemu z historycznej stolicy Śląska Cieszyńskiego będzie można wyjechać w trzech kierunkach. Obok wspomnianych dwóch cały czas kursują stąd pociągi także do Zebrzydowic i Czechowic-Dziedzic.

Pociągi z Cieszyna do Goleszowa i Skoczowa zaplanowano na godzinę 5:15, 8:16, 10:20, 14:29, 16:14, 18:00, 20:26, ze Skoczowa wyjadą o 7:15, 9:26, 13:17, 15:17, 16:59, 19:08 i 21:11. Bardzo dobra informacja jest taka, że pomimo braku taktu w godzinach odjazdu (stałej minutowej końcówki) wszystkie one będą łączone lub skomunikowane w Skoczowie z pociągami do i z Katowic (od grudnia ich relacja będzie wydłużona do Wisły). Pozwoli to dojechać do Katowic nawet w 1 h i 27 minut. To o 7 minut szybciej niż busem, który dla mieszkańców Cieszyna stanowił do tej pory podstawowy środek transportu do stolicy województwa. Wciąż będzie też możliwość skorzystania z nieco dłużej jadących pociągów z przesiadką w Czechowicach-Dziedzicach.

Co więcej, na podstawie jednego biletu miesięcznego wystawionego na dłuższą trasę przez Zebrzydowice, będzie możliwość podróżowania pociągami do Cieszyna zarówno przez Zebrzydowice, jak i Skoczów. Bilet taki dla odcinka Chybie – Cieszyn będzie kosztować 254 złote. Prawdopodobnie na linii nie będzie promocji ani tzw. taryf liniowych. Bilety będą sprzedawane w zwykłej cenie, odpowiedniej dla przejechanych kilometrów. Np. bilet z Cieszyna do Skoczowa będzie kosztować 9 złotych, z Cieszyna do Katowic – 23 złote. Nie można ich jeszcze kupić.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony