Partnerzy serwisu:

Znamy finalistów II Mistrzostw Polski Kolejowych Szkół Średnich w Futsalu

inf. pras. 28.03.2019 646

arrow
arrow
Znamy finalistów II Mistrzostw Polski Kolejowych Szkół Średnich w Futsalu
Fot. Fundacja Grupy PKP
Znamy finalistów II Mistrzostw Polski Kolejowych Szkół Średnich w Futsalu
Znamy finalistów II Mistrzostw Polski Kolejowych Szkół Średnich w Futsalu
W środę 20 marca, w hali sportowej Zespołu Szkół Informatyczno-Technicznych w Gliwicach – dawnej kolejówce – odbyły się II Mistrzostwa Kolejowych Szkół Średnich w Futsalu. Udział wzięło 13 zespołów z całej Polski.
W listopadzie 2018 r. w Gliwicach odbyło się pierwsze zgrupowanie 31 najlepszych piłkarzy ze szkół kolejowych z całej Polski, będące formą przygotowania do II Mistrzostw Szkół Kolejowych w Futsalu. Partnerem wydarzeń była Fundacja Grupy PKP.

Mistrzostwa otworzyli wicedyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, Anna Wilk oraz prof. dr hab. inż. Marek Sitarz, witając wszystkich przybyłych, w szczególności uczniów i nauczycieli reprezentujących poszczególne szkoły. Wśród gości znaleźli się między innymi Joanna Trybuchowska – przedstawiciel Fundacji Grupy PKP oraz przedstawiciele firm branży kolejowej: PKP S.A.; PKP Intercity S.A.; DB Cargo Polska S.A.; oraz Zakładu Napraw Taboru w Dąbrowie Górniczej PKP CargoTabor.

Tegoroczne zawody odbyły się 20 marca. O palmę pierwszeństwa w tej dyscyplinie sportu walczyło trzynaście drużyn, podzielonych na cztery grupy. Zwycięzcy czterech grup zmagali się w wielkim finale, grając odpowiednio o pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Nie brakowało emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Podczas tej edycji najlepszą drużynę stworzyli zawodnicy z Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim, którzy zajęli I miejsce. Jako drudzy na podium stanęli piłkarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku, a jako trzeci członkowie drużyny Zespołu Szkół Nr 1 im. Św. R. Kalinowskiego w Krakowie. Miejsce czwarte zajął Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku.

Oprócz świetnej zabawy w trakcie samych rozgrywek, organizatorzy (Katedra Transportu i Informatyki Akademii WSB) przygotowali również szereg innych atrakcji. Przed finałami trener Piasta Gliwice – Klaudiusz Hirsch i zawodnik – Rafał Franz oraz Bartłomiej Nawrata z Rekord Bielsko Biała - przeprowadzili konkursy z nagrodami. Z kolei dziewczyny z drużyny piłki ręcznej ZSTI zaprezentowały pokaz tańca.

Po wręczeniu pucharów, nagród oraz dyplomów drużynom biorącym udział w II Mistrzostwach na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Piłkarzem, który strzelił najwięcej bramek w trakcie całego turnieju został zawodnik Technikum Nr 4 Transportowego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu – Jakub Wilk. W nagrodę otrzymał on Złoty Indeks WSB, uprawniający do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Transport w Akademii WSB.

Przedstawicielka Fundacji Grupy PKP, Joanna Trybuchowska, entuzjastycznie kibicowała wszystkim zawodnikom. „W trakcie zawodów, czyli rywalizacji drużyn, można było wyczuć przyjazną atmosferę i naprawdę pozytywną energię” – powiedziała Trybuchowska. „Dobra zabawa, sportowy duch walki i serdeczność wśród młodzieży udzielały się wszystkim kibicującym” – dodała. Zaznaczyła też, że młodzież i jej rozwój, zarówno intelektualny jak i fizyczny, jest priorytetem działań Fundacji Grupy PKP. – „Wspieramy wszelkie tego typu inicjatywy i mocno się w nie angażujemy” - podkreśliła Trybuchowska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony