Partnerzy serwisu:

Znamy datę połączenia Alstomu z Bombardierem

Michał Szymajda 02.12.2020 41

Znamy datę połączenia Alstomu z Bombardierem
fot. Alstom
Alstom i Bombardier ogłosiły, że otrzymały niezbędne pozwolenia regulacyjne, wymagane do sfinalizowania sprzedaży firmy Bombardier Transportation na rzecz Alstomu.
Alstom ogłosił plan nabycia 100% udziałów Bombardier Transportation w lutym 2020 roku. To posunięcie ma doprowadzić do powstania drugiego co do wielkości producenta w sektorze kolejowym, po chińskim gigancie CRRC. Wcześniej Alstom planował połączenie sił z Siemensem Mobility, ale to działanie zostało zablokowane przez Komisję Europejską.

Teraz Alstom poinformował, że kupno transportowej działki Bombardiera, którego oszacowano na 5,5 do 5,9 miliarda euro, zostanie sfinalizowane 29 stycznia 2021 r. Komisja Europejska wyraziła zgodę na akwizycję Bombardiera w lipcu. Alstom uważa, że spełnił warunki kompensacyjne postawione przez Unię Europejską.

Alstom, kończąc proces skupiania majątku Bombardiera, podpisał właśnie umowę kupna oddziału spółki Bombardiera Caisse de dépot et placement du Québec (CDPQ) w kanadyjskim Quebecu. CDPQ, który obecnie posiada 32,5% udziałów w Bombardier Transportation, stanie się największym udziałowcem Alstomu z około 18-proc. kapitałem. CDPQ ma zainwestować zwrotnie około 2 miliardy euro w rozwój.

Więcej o kulisach przejęcia Bombardiera przez Alstom piszemy tutaj. Tutaj piszemy zaś o tym, jak będzie wyglądała fuzja obu firm na polskim gruncie.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony