Partnerzy serwisu:

Znacznie zmniejszył się udział śmiertelnych wypadków na przejazdach

inf. pras 12.04.2021 975

Znacznie zmniejszył się udział śmiertelnych wypadków na przejazdach
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Przy podobnej liczbie zdarzeń na przejazdach o 60 procent zmniejszyła się liczba wypadków śmiertelnych w pierwszym kwartale br. w porównaniu z 2020 roku - informuje biuro prasowe PKP Polskich Linii Kolejowych.
Jak czytamy w informacji, w pierwszym kwartale 2020 r. zginęło 17 osób, w obecnym roku 7 – to o 10 osób, czyli 60 procent mniej. Również mniej było ciężko rannych – nie 5, lecz 1 osoba. Liczba zdarzeń, spowodowanych nieostrożnym zachowaniem kierowców, była podobna – w 2020 r. było 47 wypadków i kolizji, a w bieżącym roku 49.

Zarządca infrastruktury podkreśla, że liczba zdarzeń na skrzyżowaniach kolejowo-drogowych to ułamek procenta wszystkich zdarzeń komunikacyjnych. By ograniczać negatywne zdarzenia od lat prowadzona jest kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Oznakowanie przejazdów żółtymi naklejkami dało kierowcom dodatkową możliwość kontaktu. Od początku roku odnotowano 1466 reakcji za pośrednictwem systemu żółtych naklejek. W 100 przypadkach ruch pociągów został ograniczony, a w 31 – całkowicie wstrzymany, dzięki czemu uniknięto zdarzenia - podkreśla PLK.

Podstawowe błędy kierowców na przejazdach to ignorowanie znaku stop, czerwonych świateł zabraniających wjazdu na tory, wjeżdżanie pod opadające rogatki, a nawet omijanie slalomem zamkniętych zapór. Kierowcy lekceważą także zasadę nie wjeżdżania na tory, jeśli nie ma możliwości zjazdu poza przejazd. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony