Partnerzy serwisu:

Zmodernizowany tor… donikąd

Jakub Madrjas 15.10.2016 512

Zmodernizowany tor… donikąd
Fot. Luca Salieri
Odnowiony kozioł oporowy na końcu ślepego toru straszy przy modernizowanej magistrali E59. PKP PLK tłumaczy, że to wina projektu.
– W projekcie jest napisane, że ma być to jest – śmieje się internauta Luca Salieri, pokazując zdjęcie odnowionego kozła oporowego z piaskowym nasypem wzdłuż linii kolejowej nr 271 (magistrala E59). Fotografię wykonano w poznańskiej dzielnicy Dębiec. To fragment Poznań – Czempiń, modernizowany przez PKP PLK.

Jak tłumaczy Zbigniew Wolny z zespołu prasowego zarządcy infrastruktury, w momencie opracowywania i uzgadniania dokumentacji technicznej na modernizację linii kolejowej E59, tor na którym zaprojektowano kozioł oporowy był wykorzystywany od strony ZNTK. – Po rozebraniu wiaduktu kolejowego nad linią nr 272 obecnie tor nie spełnia już swojej funkcji – wyjaśnia Wolny.

Modernizacja odcinka Poznań – Czempiń magistrali E59 ma chyba wyjątkowe szczęście do dziwnych sytuacji. Niedawno pisaliśmy o kontrowersjach związanych z wyglądem odnowionego peronu w Puszczykówku. W kwietniu doszło natomiast do groźnej sytuacji, kiedy robotnicy przytwierdzili blokadę do czynnych torów. Z kolei Luca Salieri, który wykonał zdjęcie w nagłówku opublikował również film przedstawiający ekrany akustyczne… pomiędzy torami Linii kolejowej 271 i biegnącej wzdłuż niej linii n 357.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony