Partnerzy serwisu:

Zmodernizowane ED72 w województwie dolnośląskim

inf. pras. 11.07.2018 85

arrow
arrow
Zmodernizowane ED72 w województwie dolnośląskim
Fot. PolRegio
Zmodernizowane ED72 w województwie dolnośląskim
Zmodernizowane ED72 w województwie dolnośląskim
Dzisiaj we Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie zmodernizowanego elektrycznego zespołu trakcyjnego ED72, który będzie służył pasażerom Polregio w województwie dolnośląskim.
Województwo dolnośląskie to kolejne po województwie opolskim i łódzkim, do którego trafia zmodernizowany ED72. Te elektryczne zespoły trakcyjne zostały poddane gruntownej modernizacji. Dzięki temu składy posiadają m.in. innowacyjne ładowarki indukcyjne w stolikach, komfortowe fotele, klimatyzację, system informacji pasażerskiej oraz nowoczesne toalety przygotowane również dla osób niepełnosprawnych i opiekunów z niemowlętami. Dzisiaj jeden pojazd zmodernizowany przez Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” trafił do Oddziału Dolnośląskiego Przewozów Regionalnych.

Kolejna premiera

– Kilka dni po premierze dwóch nowoczesnych ED72 w sąsiednim województwie opolskim jesteśmy dzisiaj we Wrocławiu, gdzie do dyspozycji pasażerów przekazujemy kolejny pojazd. Wprowadzanie innowacji i podnoszenie jakości naszych usług to priorytety prowadzonego przy wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu procesu restrukturyzacji. Zakłada on nie tylko reorganizację zarządzania, ale przede wszystkim radykalne podniesienie komfortu podróżowania. Cieszy zatem, że w ważnym dla nas województwie będziemy wozić pasażerów składem zaprojektowanym w oparciu o ich oczekiwania. To nowa jakość, która staje się wyznacznikiem marki Polregio – powiedziała Anna Lenarczyk, członek zarządu – dyrektor handlowy Przewozów Regionalnych cytowana w komunikacie.

– Dolny Śląsk jest zdecydowanym liderem w kraju jeśli chodzi o przyrost liczby pasażerów korzystających z kolei. Nie byłoby tego bez oferty przewozowej, którą staramy się z każdym kolejnym rozkładem jazdy poprawiać i dostosowywać do potrzeb mieszkańców oraz bez nowoczesnego taboru. Dzisiejsza prezentacja pojazdu Polregio to kolejny ważny krok w rozwoju kolei i transportu publicznego w naszym województwie – powiedział Jerzy Michalak, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny m.in. za transport.

– Ogromnie cieszę się z faktu, iż jeden z sześciu zmodernizowanych pojazdów będzie stacjonował we Wrocławiu. Pasażerowie regionu dolnośląskiego odczują znaczną poprawę komfortu jazdy dzięki zastosowanym w pojeździe rozwiązaniom. Do końca wakacji pojazd będzie obsługiwał odcinek Wrocław – Lubliniec, a z początkiem roku szkolnego planujemy obsługę odcinka Wrocław – Głogów, gdzie w ostatnim czasie notujemy znaczny wzrost liczby podróżnych. Rynek przewozów pasażerskich jest bardzo wymagającym odbiorcą stąd jestem dumna z tego, że zachodzące zmiany w Polregio pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość – powiedziała Marzena Karoń, Dyrektor Oddziału Dolnośląskiego Przewozów Regionalnych.

– Przekazanie do eksploatacji zmodernizowanych przez naszą firmę elektrycznych zespołów trakcyjnych ED72Ac to dla nas duża satysfakcja zwłaszcza, że ED72Ac-105 jest 212–tym zmodernizowanym przez naszą spółkę ezt wyposażonym w napęd asynchroniczny. Zmodernizowane pojazdy ED72Ac, mogące pomieścić blisko 500 pasażerów, w tym 221 na miejscach siedzących, wyposażone m.in. w nowoczesny napęd, silniki asynchroniczne, klimatyzację, wygodne fotele, jak również systemy informacji pasażerskiej i monitoringu znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo podróżnych oraz obsługi. Przewozy Regionalne to wymagający klient, stawiający na jakość swojej floty pojazdów. Tym bardziej więc cieszę się, że przekazujemy dziś ten nowoczesny pojazd, a pasażerom życzę wielu wygodnych i przyjemnych podróży – powiedział Jacek Grabarczyk, Dyrektor Marketingu ZNTK „Mińsk Mazowiecki”.

Więcej na temat wyglądu i standardu podróży w zmodernizowanych pociągach ED72 piszemy tutaj, natomiast przydziały odnowionych jednostek do poszczególnych zakładów można znaleźć w tym miejscu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony