Partnerzy serwisu:

Zmiany w zarządzie PKP SA. Do składu wchodzi Małgorzata Zielińska

inf. pras. 12.07.2019 11

Zmiany w zarządzie PKP SA. Do składu wchodzi Małgorzata Zielińska
fot. HB Reavis
Jak informuje biuro prasowe PKP SA, z dniem 12 lipca 2019 r. nadzwyczajne walne zgromadzenie PKP SA powołało do składu zarządu spółki Małgorzatę Zielińską. Decyzją Walnego Zgromadzenia 11 lipca odwołany ze stanowiska członka zarządu PKP SA został Tomasz Miszczuk.
Z dniem 12 lipca 2019 r. nadzwyczajne walne zgromadzenie powołało do składu zarządu PKP SA Małgorzatę Zielińską. Decyzją Walnego Zgromadzenia 11 lipca br. odwołany ze stanowiska członka zarządu PKP S.A. został Tomasz Miszczuk. Prezesem zarządu PKP S.A. pozostaje Krzysztof Mamiński. W Zarządzie pozostają również Mirosław Antonowicz, Krzysztof Golubiewski i Andrzej Olszewski.

Małgorzata Zielińska zajmowała dotychczas stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju (powołana 29 listopada 2018 r.). W strukturach resortu odpowiedzialna była za wdrażanie funduszy unijnych do największych inwestycji infrastrukturalnych (Program Infrastruktura i Środowisko), koordynacją Planu Junckera w Polsce oraz partnerstwem publiczno-prywatnym.

Wiceminister Zielińska od kwietnia 2016 roku pracowała jako zastępca dyrektora Departamentu Programów Infrastrukturalnych, najpierw w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Inwestycji i Rozwoju. Ma bogate doświadczenie w zarządzaniu, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Zanim została zastępcą dyrektora w ministerstwie, była dyrektorem między innymi w Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz w PKP SA., gdzie zarządzała dworcami. Pracowała na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach prywatnych i w spółkach skarbu państwa. Jest absolwentką Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskała dyplom inżyniera mechanika. Ukończyła też Podyplomowe Studia Menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony