Partnerzy serwisu:

Zmiany w zarządzie PKP Cargo. Czesław Warsewicz nie jest prezesem

Michał Szymajda 18.10.2021 10,7k

Zmiany w zarządzie PKP Cargo. Czesław Warsewicz nie jest prezesem
Fot. PKP Cargo
Podczas posiedzenia Rady Nadzorczej PKP Cargo przegłosowano zmiany w zarządzie firmy. Ze stanowiskiem prezesa zarządu pożegnał się Czesław Warsewicz, dotychczasowy prezes spółki.
[aktualizacja]

Po godzinie 15:30 zarząd PKP Cargo poinformował w komunikacie giełdowym już oficjalnie, że 18 października 2021 r. rada nadzorcza spółki podjęła uchwały, zgodnie z którymi Czesław Warsewicz – prezes zarządu, Leszek Borowiec – członek zarządu ds. finansowych, Witold Bawor – członek zarządu ds. operacyjnych i Piotr Wasaty – członek zarządu ds. handlowych zostali odwołani z pełnionych funkcji. Uchwały Rady Nadzorczej weszły w życie z chwilą podjęcia. Przyczyny odwołania nie zostały wskazane.

Jednocześnie, zgodnie z tym co napisaliśmy, rada nadzorcza podjęła uchwałę o powołaniu na tymczasowego prezesa (na okres do 3 miesięcy) Władysława Szczepkowskiego. Oprócz niego w zarządzie pozostanie tylko Zenon Kozendra – jako przedstawiciel pracowników.

Zmiany w zarządzie PKP Cargo

Jako pierwsze informację na temat zmian w zarządzie największego krajowego operatora cargo podało RMF FM. Rozgłośnia poinformowała, że ze stanowiskiem pożegnał się prezes Czesław Warsewicz, a także członek zarządu Leszek Borowiec. Obaj pełnili funkcję od marca 2018 roku. Z zarządem mają pożegnać się również Witold Bawor i Piotr Wasaty. O tym zdecydowała rada nadzorcza spółki, której przewodniczy Krzysztof Mamiński (będący także prezesem PKP SA).

Kim jest tymczasowy Władysław Szczepkowski?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nowym pełniącym obowiązki prezesa PKP Cargo ma być Władysław Szczepkowski, członek rady nadzorczej spółki. Jak czytamy na stronie operatora, w latach 2005 – 2007 pełnił on już funkcję prezesa zarządu PKP Cargo, a później, w latach 2010 – 2016 związany był ze spółkami grupy kapitałowej PGNiG. Od września 2016 roku do marca 2017 roku zatrudniony był w spółce ”Przewozy Regionalne” (obecnie Polregio). Od początku marca 2017 roku jest pracownikiem PKP SA, dotąd piastując stanowisko dyrektora – pełnomocnika zarządu PKP S.A. ds. korporacyjnych. Władysław Szczepkowski w 1992 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na Wydziale Prawa i Administracji w Zakładzie Teorii Państwa i Prawa.

Sytuacja PKP Cargo

Warto wspomnieć o kondycji ekonomicznej i przewozowej PKP Cargo. Choć w ostatnich miesiącach sytuacja operatora zaczęła się poprawiać, to jednak 2020 roku został zamknięty stratą w wysokości 224,3 mln zł. Byłaby ona jeszcze większa, gdyby nie obcięcie wydatków inwestycyjnych i pomoc państwa z tarczy antykryzysowej. Wciąż duże znaczenie dla przewoźnika wciąż mają przewozy węgla.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony