Partnerzy serwisu:

Zmiany w zarządzie Lotos Kolej. Kupryciuk nowym prezesem

inf. prasowa/jm, Rynek Kolejowy 18.05.2017 2,7k

Zmiany w zarządzie Lotos Kolej. Kupryciuk nowym prezesem
fot. Mariusz Tuszyński , SM42.pl
Z zarządu Lotos Kolej odwołani zostali wczoraj (17 maja) prezes Henryk Gruca oraz wiceprezes Paweł Makurat. Jednocześnie na prezesa powołano Anatola Kupryciuka, a na członka zarządu – Krzysztofa Wiktorowicza.
Sytuacja w Lotos Kolej od wielu miesięcy była skomplikowana. W lutym odbyły się protesty pracowników, którzy nie zgadzali się na odwołanie dyrektora ds. operacyjnych Mirosława Łosińskiego oraz chcieli odwołania wiceprezesa spółki Pawła Makurata. Pisaliśmy o tym tutaj

W kwietniu odbyły się z kolei specjalne obrady sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa w sprawie sytuacji w spółce, jednak zostały przerwane. Relacjonowaliśmy je w tym miejscu. Wczoraj Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Lotos Kolej (spółka należy do Grupy Lotos) zdecydowało się odwołać cały zarząd. Jednocześnie na prezesa powołano Anatola Kupryciuka, a na członka zarządu – Krzysztofa Wiktorowicza.

Jak informuje Lotos, Anatol Kupryciuk od ponad 35 lat jest związany z branżą kolejową. W 1981 r. rozpoczął karierę w PKP. W ostatnich latach zajmował kierownicze stanowiska w spółkach PKP, m.in. w Zakładzie Taborowym PKP w Gdyni. Był także Dyrektorem Regionalnym ds. Przewozowych oraz Zastępcą Dyrektora ds. Eksploatacyjnych w gdyńskim oddziale PKP Cargo. Bezpośrednio przed objęciem funkcji Członka Zarządu Lotos Kolej był zatrudniony na stanowisku Dyrektora Biura Kierowania Przewozami w centrali PKP Cargo. Nowo powołany prezes jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Ukończył wydział Transportu ze specjalnością Organizacja i Technika Transportu oraz studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Krzysztof Wiktorowicz jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej im. Kazimierza Pułaskiego – Wydział Transportu, specjalność eksploatacja i utrzymanie pojazdów szynowych. Ukończył także Akademię Strategicznego Przywództwa w Canadian International Management Institute. Od początku swojej kariery zawodowej związany z kolejnictwem. Zajmował stanowiska kierownicze m.in. w Dyrekcji Eksploatacji Cystern (DEC), PCC Rail S.A. (Pełnomocnik Zarządu ds. systemu utrzymania i eksploatacji wagonów), WPS Kolbet/Track Tec (Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Produkcji) czy też Pol-Miedź Trans będącej częścią Grupy KGHM (Dyrektor Oddziału Naprawy Wagonów) – informuje Lotos.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony