Partnerzy serwisu:

Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej PKP Cargo. Spółka nie wypłaci dywidendy

Jakub Madrjas 12.05.2016 25

Zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej PKP Cargo. Spółka nie wypłaci dywidendy
Fot. Intercity przemo29, SM42.pl
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki PKP Cargo podjęło wczoraj kilka istotnych decyzji. Przede wszystkim spółka nie wypłaci dywidendy za zeszły rok. Powołano też na nową kadencję radę nadzorczą i wszczęto poszukiwania nowego członka zarządu w miejsce Dariusza Browarka, któremu upłynęła kadencja.
Zwyczajne Walne Zgromadzenie spółki, po zapoznaniu się w wnioskiem zarządu PKP Cargo, podjęło wczoraj (11 maja) uchwałę o pokryciu z zysków lat przyszłych straty netto poniesionej przez spółkę w roku 2015. ZWZ postanowiło nie wypłacać dywidendy za rok obrotowy 2015 r.

O nie najlepszych wynikach spółki PKP Cargo za 2015 rok informowaliśmy w marcu. Zarząd poinformował, że jak wynika z jednostkowego sprawozdania z całkowitych dochodów za okres od 1 stycznia 2015 roku do 31 grudnia 2015 spółka poniosła stratę netto w kwocie 114 125 438,44 zł (skonsolidowany wynik Grupy PKP Cargo za 2015 rok był na plusie - wyniósł 31 mln zł). W związku z tym zarząd wniósł do walnego zgromadzenia o niewypłacanie dywidendy za 2015 rok. Wczoraj walne zgromadzenie spółki przychyliło się do tego wniosku. 

Zgromadzenie podjęło też decyzje personalne. Do składu rady nadzorczej na nową kadencję dwóch niezależnych członków: obecnego już wcześniej w radzie Raimondo Egginka oraz Zofię Dzik. W wyniku dokonanych zmian, skład Rady Nadzorczej nowej kadencji przedstawia się następująco: Mirosław Pawłowski (przewodniczący), Andrzej Wach, Małgorzata Kryszkiewicz, Czesław Warsewicz, Jerzy Kleniewski, Raimondo Eggink oraz Zofia Dzik. Z ubiegania się o kolejną kadencję zrezygnował Stanisław Knaflewski.

Jednocześnie wygasł mandat członka zarządu spółki PKP Cargo ds. Pracowniczych Dariusza Browarka. Jak poinformowało biuro prasowe spółki, trwa postępowanie na stanowisko członka zarządu – przedstawiciela pracowników. Pod koniec marca rada nadzorcza powołała pozostałych członków zarządu spółki.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony