Partnerzy serwisu:

Zmiany w rozkładzie SKM i na horyzoncie wstrzymanie ruchu do Pruszkowa

inf. prasowa 09.12.2016 197

Zmiany w rozkładzie SKM i na horyzoncie wstrzymanie ruchu do Pruszkowa
fot. Martyn Janduła
Wraz z korektą rocznego rozkładu jazdy, zmieniają się również połączenia Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie. Jak jednak podkreśla ZTM w Warszawie, zmiany będą niewielkie. Większe nastąpią jednak przy zamknięciach fragmentu warszawskiej linii obwodowej oraz linii 447 do Grodziska Mazowieckiego.
11 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Jak podkreśla ZTM w Warszawie, będzie on zbliżony do obecnego. Nowością będą dodatkowe kursy SKM linii S2 i S3 zapewniające wyjazd z centrum Warszawy po godzinie 23. Ostatni pociąg ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina będzie odjeżdżał o godzinie 23.20.

Nieznaczne zmiany

Nieznacznie zmienią się także godziny odjazdów pociągów lotniskowych (linie S2, S3 i RL) z Lotniska Chopina. Będą one wyruszały 4 minuty później. Jest to związane z modyfikacją połączeń PKP Intercity na dalekobieżnej linii średnicowej.

Okresowo – w związku ze zmianami w połączeniach Kolei Mazowieckich na linii radomskiej – nie będą uruchamiane pociągi wahadłowe kursujące na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec.

Na ruch pociągów SKM S9 nadal istotny wpływ będzie miało zamknięcie jednego z torów na moście Gdańskim. Na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO zostanie utrzymany ruch jednotorowy. Zostanie jednak uruchomione dodatkowe połączenie o godzinie 15.59 z Warszawy Zachodniej.

Na kolei w 2017 roku

W 2017 roku planowane są inwestycje, które będę powodowały istotne utrudnienia w ruchu pociągów SKM.

Wiosną 2017 roku planowane jest rozpoczęcie modernizacji linii obwodowej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Gdańską. Ruch pociągów SKM i KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska będzie całkowicie wstrzymany przez około rok.

W ramach inwestycji zostanie poprawiony stan techniczny infrastruktury torowej oraz zostaną kompleksowo przebudowane przystanki. Powstaną również dwa nowe przystanki – w rejonie ulicy Obozowej oraz Powązkowskiej. Uwzględnienie tych obiektów w projekcie modernizacji linii obwodowej to rezultat współpracy Warszawy i PKP PLK. Dzięki temu na Woli i południowym Żoliborzu poprawi się dostępność do kolei oraz zostanie wzmocniona obsługa komunikacyjna rejonów, w których w ostatnim okresie dynamicznie rozwija się budownictwo mieszkaniowe.

Docelowo (po przebudowie Warszawy Zachodniej) pojawią się połączenia pozwalające na bezpośredni dojazd z linii obwodowej na linię radomską, poprawiające dojazd do pracy w rejonie Służewca, al. Żwirki i Wigury i Al. Jerozolimskich.

Co z linią do Grodziska?

Na przełomie wiosny i lata 2017 roku rozpoczną się prace przy modernizacji linii podmiejskiej nr 447 pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a stacją Warszawa Włochy. Kluczowa faza prac planowana jest na wrzesień 2017 roku – na kilkanaście miesięcy będzie wstrzymany ruch pociągów SKM pomiędzy Warszawą Zachodnią a Pruszkowem, a pociągi KM będą kursowały pomiędzy Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim po układzie dalekobieżnym.

Jak podaje ZTM, obecnie opracowywana jest zastępcza komunikacja autobusowa, m.in. trasy i częstotliwości. Szczegóły mają być znane w pierwszym kwartale 2017 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony