Partnerzy serwisu:

Duże zmiany w rozkładzie PKP Intercity od 2 września

inf. pras. 21.08.2018 25k

Duże zmiany w rozkładzie PKP Intercity od 2 września
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
W niedzielę 2 września wchodzi w życie kolejna korekta rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 20 października. PKP Intercity podsumowało zmiany w swojej ofercie.
Od 2 września pasażerowie będą mogli ponownie skorzystać z pociągów IC Barbakan i IC Włókniarz, które były zawieszone w czasie wakacji ze względu na prace modernizacyjne na linii kolejowej. IC Barbakan rel. Kraków – Szczecin/Świnoujście do 20 września będzie kursować trasą okrężną na odcinku Poznań – Łódź (przez Gniezno, Zamków, Kutno i Zgierz), natomiast w okresie 21 września – 20 października od Zduńskiej Woli pojedzie przez Częstochowę Stradom i Koniecpol.

Tak jak pisaliśmy, podróżujący z Łodzi w kierunku Szczecina będą mogli korzystać z przywracanego do rozkładu jazdy IC Włókniarz jedynie przez trzy tygodnie. Pociąg, kursujący na trasie Łódź – Szczecin, do 20 września także zostanie skierowany trasą okrężną na odcinku Poznań – Łódź (przez Gniezno, Zamków, Kutno, Łódź Widzew do Łodzi Fabrycznej). Z kolei od 21 września do 20 października pojedzie w skróconej relacji Szczecin – Poznań.

PKP Intercity wprowadza dodatkowe zatrzymania pociągów w mniejszych miejscowościach. Od 2 września skład IC Hutnik, kursujący na trasie Gdynia – Katowice, IC Sukiennice relacji Gdynia – Kraków oraz IC Witkacy relacji Gdynia – Zakopane zabiorą pasażerów z dodatkowego postoju w Smętowie. W Jastrowie będzie zatrzymywać się skład TLK Kochanowski relacji Lublin – Kołobrzeg.

Przez Toruń, przez Iławę...

Pociąg IC Portowiec relacji Szczecin – Katowice zostanie skierowany trasą okrężną od Zduńskiej Woli przez Kłobuck, Tarnowskie Góry, Bytom do Katowic. Natomiast trasa w relacji Katowice – Szczecin pozostaje bez zmian. Ze względu na "ograniczenia techniczne" trasy pomiędzy Łodzią a Ostrowem Wielkopolskim pociąg IC Słowacki relacji Warszawa – Wrocław – Warszawa, na odcinku Koluszki – Wrocław Główny, nadal będzie jeździć okrężną trasą przez Częstochowę i Opole Główne.

W okresie 21 września – 20 października trasą okrężną od Kutna przez Toruń do Poznania lub Bydgoszczy zostaną skierowane pociągi z Warszawy. Pisaliśmy o tym tutaj

Modernizacja linii w centralnej Polsce wpłynie także na kursowanie pociągu TLK Moniuszko. Połączenie ze Szczecina do Lublina zostanie skrócone do Warszawy i skierowane przez Iławę, a w zamian zostanie uruchomiony pociąg z Warszawy do Lublina. Podobnie w drugą stronę, połączenie z Lublina do Szczecina zostanie skrócone z Warszawy i skierowane przez Iławę, a w zamian pojedzie pociąg z Lublina do Warszawy.

Pociągi IC Kopernik, IC Wieniawski i IC Rejewski jeżdżące na trasie Warszawa – Bydgoszcz – Warszawa nadal będą kierowane trasą okrężną przez Iławę.

Zamieszanie w obrębie węzła krakowskiego

Inwestycje realizowane w obrębie węzła krakowskiego i związane z nimi zamknięcia torów wpływają na kursowanie pociągów PKP Intercity. Zawieszone zostało kursowanie pociągów: IC Sawa relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 25.09 – 8.10 w dni robocze), TLK Korczak relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 2.09 – 16.10), EIC Norwid/Kaszub relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 25.09 – 8.10 w dni robocze), TLK Galicja relacji Wrocław – Przemyśl – Wrocław. Natomiast następujące pociągi w różnych okresach będą kursować przez Kraków Płaszów, z pominięciem stacji Kraków Główny: IC Sawa relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 02.09 – 24.09, 9.10 – 20.10), TLK Cyryl relacji Poznań – Kraków (w dni robocze w okresie 02.09 – 20.10), IC Witkacy relacji Zakopane – Gdynia (w okresie 02.09 – 14.09), TLK Korczak relacji Warszawa – Kraków – Warszawa (w okresie 17.10 – 20.10), EIC Norwid/Kaszub relacji Warszawa – Kraków (w okresie 14.09 – 20.10 oprócz weekendów i 25.09 – 8.10)

Pociąg IC Wyspiański relacji Wrocław – Przemyśl – Wrocław od 2 września do 17 października będzie jeździć z pominięciem stacji Kraków Główny i Kraków Płaszów. Pasażerowie podróżujący do stacji Kraków Główny będą mogli przesiąść się na stacji Miechów do skomunikowanego pociągu TLK Kinga. TLK Magnolia relacji Szczecin – Kraków – Szczecin nadal będzie jeździć w skróconej relacji do i z Katowic. TLK Cyryl kursujący na trasie Poznań – Kraków – Poznań od 25 września do 8 października (w dni robocze) pojedzie w skróconej relacji Poznań – Kielce – Poznań.

Autobus za pociąg do Tarnobrzega

Prace modernizacyjne poskutkują wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) za pociąg TLK Połoniny na odcinku Przeworsk – Tarnobrzeg – Przeworsk w okresie od 3 września do 20 października. Od 3 września do 15 października z powodu przerwy w ruchu na linii kolejowej zostanie wprowadzona ZKA za pociągi TLK Malinowski i TLK Karpaty. Pociągi TLK Małopolska i TLK Karpaty do stacji Jasło i Zagórz pojadą zmienioną trasą przez Rzeszów.

Staszic do Lublina częściowo zawieszony

W związku z modernizacją linii kolejowej na odcinku Warszawa – Białystok nadal zawieszone pozostanie kursowanie na tej trasie dwóch par pociągów: IC Dąbrowska i IC Jagiellończyk. Prace prowadzone na linii kolejowej z Lublina do Warszawy sprawiają, że pociąg TLK Staszic relacji Warszawa – Lublin pozostaje zawieszony od poniedziałku do czwartku i w niedziele, natomiast w odwrotnym kierunku skład nie pojedzie od poniedziałku do czwartku i w soboty.

Komunikacja zastępcza na magistrali nadbałtyckiej

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w okresie 3–17 września nastąpi przerwa w ruchu kolejowym na odcinku Świdwin – Runowo Pomorskie, która będzie skutkować koniecznością uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) za 7 par pociągów PKP Intercity. Od 18 września do 2 października zamknięty zostanie odcinek Sławno – Koszalin, co wymusi uruchomienie ZKA za 12 par pociągów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony