Partnerzy serwisu:

Zmiany w Radzie Nadzorczej PKP PLK

Jakub Madrjas 09.05.2018 7,3k

Zmiany w Radzie Nadzorczej PKP PLK
Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl,
Dwie nowe osoby dołączyły do rady nadzorczej PKP PLK. Trwa konkurs na zarząd spółki. 
Do rady nadzorczej PLK dołączyli jako członkowie Stanisław Ryszard Kaczoruk oraz Magdalena Błaszczyk. Poza tym skład rady pozostał na tą chwilę bez zmian; przewodniczącym jest Mariusz Andrzejewski, sekretarzem Artur Kawaler, a członkami: Piotr Gebel, Jakub Kapturzak, Wiesław Pełka, Jan Piechel oraz Ryszard Stopa. W sumie rada jest w tej chwili dziwięcioosobowa.

PKP PLK nie podała jeszcze "Rynkowi Kolejowemu" biogramów nowych członków zarządu. Warto jednak odnotować, że 26 września 2017 roku powołano Stanisława Ryszarda Kaczoruka na członka rady nadzorczej spółki Qumak.

Co ważne, 10 kwietnia ruszył konkurs na stanowiska w zarządzie PKP PLK. Kandydaci mogli składać swoje oferty do 25 kwietnia, a przesłuchania miały trwać do 30 maja. Według nieoficjalnych informacji możliwe jest jednak, że zmiana składu rady nadzorczej wpłynie na przebieg konkursu.

W sprawie jest jeszcze jeden aspekt: premier Mateusz Morawiecki po rekonstrukcji rządu objął bezpośredni nadzór nad kilkunastoma kluczowymi spółkami Skarbu Państwa – w tym m.in. PLL LOT, PKP SA, PFR i właśnie PKP PLK. Według informacji "RK' do dziś nadzoru nie przekazano Ministerstwu Infrastruktury, w związku z czym członków rady nadzorczej wskazuje właśnie premier. Według planów Grupy PKP, po utworzeniu Holdingu PLK ma się znaleźć pod kontrolą PKP SA.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony