Partnerzy serwisu:

Rada Prezesów i komitety sterujące w PKP Cargo. Grupa zakłada dwucyfrowy wzrost EBITDA

Jakub Madrjas 07.05.2018 4,7k

Rada Prezesów i komitety sterujące w PKP Cargo. Grupa zakłada dwucyfrowy wzrost EBITDA
fot. PKP Cargo
Zarząd spółki PKP Cargo poinformował dziś (7 maja) o powołaniu Rady Prezesów, która z kolei powołała cztery komitety sterujące oraz przyjęła plan działalności na 2018 rok, który zakłada o ponad 10 procent lepszy wynik EBITDA, niż w 2017 roku.
Jak czytamy w raporcie spółki, Rada Prezesów została powołana "w celu integracji i optymalizacji procesów" w ramach grupy PKP Cargo. Z kolei Rada Prezesów od razu powołała cztery komitety sterujące, w tym komitet ds. aktualizacji strategii Grupy, który do końca bieżącego roku ma przygotować uaktualnioną krótko-, średnio- i długookresową strategię rozwoju.

Ponadto Rada Prezesów przyjęła plan działalności Grupy PKP Cargo na 2018 rok, który zakłada EBITDA Grupy PKP Cargo w wysokości 778,7 mln zł, tj. o 10,9% więcej w stosunku do 2017 roku, przy planowanej masie przewiezionych towarów w wysokości 125,9 mln ton, co da udział w polskim rynku przewozów na koniec 2018 roku w wysokości 53,9% według pracy przewozowej i będzie wyższy o 2,3 punktu procentowego w stosunku do 2017 roku.

To dużo więcej, niż zapowiadały prognozy przedstawione w połowie marca przez ówczesnego p.o. prezesa Krzysztofa Mamińskiego. Ogłosił on, że PKP Cargo – jako spółka – przewiezie 111 mln tor towarów, a zysk netto ma wzrosnąć o 71,1%, do poziomu 160,8 mln złotych. Więcej na ten temat można przeczytać w tym miejscu.

– Powołanie Rady Prezesów jest początkiem odzyskiwania udziału w rynku oraz konsekwentną realizacją polityki poprawy wyników Grupy PKP Cargo – podsumowuje spółka. Warto przypomnieć, że niedawno związki zawodowe zaprotestowały przeciw poprzednim zmianom organizacyjnym w spółce dokonanym na przełomie roku bez konsultacji ze stroną pracowniczą oraz wszczęły dialog dotyczący podwyżek wynagrodzeń. Jak się ustalić "Rynkowi Kolejowemu", przeprowadzone dziś decyzje nie są zmianami organizacyjnymi, ponieważ Rada Prezesów pełni funkcje doradczą.

Swoją wizję spółki PKP Cargo nowy prezes Czesław Warsewicz zaprezentował pod koniec marca. – Wszystkie zasoby w PKP Cargo służyć mają generowaniu wyników finansowych. Tę doktrynę będziemy wyznawać – mówił wówczas.

Aktualizacja:
PKP Cargo poinformowało w komunikacie prasowym, że w skład Rady Prezesów wchodzą prezesi głównych spółek Grupy PKP Cargo. - Powołanie Rady Prezesów jest początkiem odzyskiwania udziału Grupy PKP Cargo  w rynku oraz stanowi ważny impuls w realizacji konsekwentnej polityki poprawy wyników Grupy - poinformował cytowany w komunikacie Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony