Partnerzy serwisu:

Zmiany w Leo Express po przejęciu operatora przez Renfe

Michał Szymajda 29.09.2021 5,6k

Zmiany w Leo Express po przejęciu operatora przez Renfe
Fot. Leo Express
Jak poinformował portal zdopravy.cz, na październik zaplanowano zmiany w zarządzie czeskiego przewoźnika Leo Express. Wiąże się to z zaplanowaną kilka tygodni temu akwizycją połowy udziałów w Leo Express przez hiszpańskiego przewoźnika Renfe.
Na zaplanowanym na początek października nadzwyczajny walnym zgromadzeniu wspólników Leo Express Global udziały w trzech zagranicznych spółkach mają zostać przeniesione do Leo Express Mobility, która jest własnością Leoša Novotnego Juniora – syna założyciela Leo. Chodzi o akcje dwóch spółek w Niemczech (Leo Express Gmbh i Leo Express Connect) i jednej w Polsce (Leo Express Polska). Wiąże się to z planem przejęcia połowy udziałów w Leo przez Renfe.

Porządek obrad zakłada również i to, że Leoš Novotný senior ma ustąpić z funkcji prezesa zarządu, którym był od grudniu 2019 roku. Przewoźnik nie ogłosił jeszcze wyników za zeszły rok.

– Zasada poufności wynikająca z podpisanej z nowym inwestorem umowy inwestycyjnej obliguje nas do wstrzymania się z komentarzami w tej sprawie – powiedział rzecznik Leo Expressu Emil Sedlařík.

Do ostatnich dużych zmian w zarządzie operatora doszło w Leo Express w 2019 roku, po zamieszaniu związanym z wejściem na rynek regionalnych przewozów dotowanych i po potknięciu związanym z problemami z uruchomieniem pociągów do Wrocławia. Warto dodać, że w 2020 roku o kupnie Leo Expressu myślały także Koleje Czeskie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony