Partnerzy serwisu:

Zmiany w kursowaniu pociągów w Krakowie. Rozpoczyna się montaż systemu srk

inf. prasowa 29.11.2019 30

Zmiany w kursowaniu pociągów w Krakowie. Rozpoczyna się montaż systemu srk
Stacja Kraków GłównyFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
W nocy z 29 na 30 listopada na stacji Kraków Główny rozpocznie się instalacja nowoczesnego komputerowego systemu sterowania ruchem pociągów. Nowy system pozwoli na szybszą odprawę pociągów i zwiększy poziom bezpieczeństwa. Na czas prac PKP PLK. wspólnie z przewoźnikami zaplanowały zmiany w połączeniach kolejowych.
W nocy z 29 na 30 listopada rozpoczyna się wprowadzanie nowoczesnego sytemu sterowania ruchem pociągów na stacji Kraków Główny. Kilka miesięcy przygotowywano i zaplanowano operację, która zajmie dwa tygodnie. Specjalny zespół techniczny będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem robót i natychmiast reagował na ewentualne usterki. Do nowego systemu muszą być włączone 83 rozjazdy. Każdy rozjazd przed odbiorem będzie dokładnie testowany.

Dotychczasowy system przekaźnikowy z lat osiemdziesiątych, stosowany na stacji Kraków Główny, ma swoje ograniczenia. Nowe rozwiązanie da dyżurnym ruchu dodatkowe możliwości prowadzenia pociągów. Będą działać szybciej i z większym zabezpieczeniem. Pociągi będą mogły przejechać przez węzłową stację Kraków Główny wykorzystując ponad 1400 różnych układów. Jest to szczególnie ważne dla zapewnienia dobrej obsługi podróżnych w momentach nieprzewidzianych zdarzeń, ewentualnych usterek toru lub pociągów.

By usprawnić przejazd pociągów przez Kraków w czasie instalacji systemu, nie będzie obowiązywać przerwa w kursowaniu po linii średnicowej pomiędzy Podłężem a Krakowem Głównym. PLK zabezpieczą dodatkowe służby techniczne i pociągi spalinowe w celu sprawnego usuwania ewentualnych usterek.

Koleje Małopolskie

Pociągi SKA1 będą miały skrócone relacje. Składy z Wieliczki dojadą do Krakowa Płaszowa, a pociągi z Kraków Airport tylko do Krakowa Głównego. Na pozostałej części trasy obowiązywać będzie komunikacja zastępcza (tramwaje nr 3 i 50). Część pociągów SKA 2 z Miechowa pojedzie do stacji Kraków Płaszów, przez stację Kraków Olsza, z ominięciem stacji Kraków Główny. Cztery pociągi SKA3 z Tarnowa i jeden z Bochni zakończą kursy na stacji Kraków Olsza, zamiast w Krakowie Głównym.

Przewozy Regionalne

Pociągi kursujące na trasie z Rzeszowa do Katowic i Wodzisławia Śląskiego pojadą objazdem przez stację Kraków Olsza, z pominięciem stacji Kraków Główny. Niektóre pociągi jadące od strony Trzebini na odcinku Zabierzów – Kraków Główny obsługiwane będą zastępczą komunikacją autobusową.

PKP Intercity

Zmieniono trasę pociągów Przemyśl – Świnoujście – Przemyśl, które pojadą drogą okrężną od Krakowa do Mysłowic, przez Spytkowice z ominięciem stacji Krzeszowice, Trzebinia i Jaworzno Szczakowa. Na odcinku Kraków – Mysłowice kursować będzie autobus komunikacji zastępczej. Pociąg nr 3524 do Olsztyna rozpocznie bieg w stacji Kraków Płaszów o godzinie 15:08 i pojedzie drogą okrężną z ominięciem stacji Kraków Główny


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony