Partnerzy serwisu:

Zmiany w komunikacji ze stacji Lublin

inf. prasowa 01.03.2018 2,5k

1 marca pierwsze pociągi odjechały z peronu tymczasowego w Lublinie. Przebudowywana jest stacja. Zakres prac wymaga zmiany w obsłudze pasażerów. Peron tymczasowy (peron 4) zlokalizowany jest na wiadukcie nad ul. Kunickiego, w pobliżu ul. Garbarskiej. Przebudowa stacji realizowana jest w ramach modernizacji linii kolejowej Lublin – Warszawa.
Od 1 marca pasażerom udostępniono peron tymczasowy (nr 4) na wiadukcie kolejowym nad ul. Kunickiego, w pobliżu  ul. Garbarskiej. Dziś z peronu tymczasowego odjechały już pierwsze pociągi do stacji Lublin Airport w Świdniku. W ciągu doby przystanek obsłuży 3 pary pociągów do Świdnika (w sobotę i niedzielę będzie to 1 para pociągów). Natomiast od 11 marca peron tymczasowy zacznie dodatkowo obsługiwać pociągi do i z Parczewa oraz wybrane pociągi do i z Chełma.

Do 11 marca dostępne jest przejście tunelem od dworca. Później pasażerowie, kontynuujący podróż pociągami dalekobieżnymi np. do/z Warszawy, przejdą oznakowaną drogą, przejściem ul. Kunickiego i dalej Pocztową, do peronów 1 i 2 obok dworca.

Peron tymczasowy o długości 130 m i szerokości ok. 4 m. jest oświetlony i ma przygotowane ścieżki dotykowe dla osób niedowidzących. Jest oznakowany i wyposażony w wiatę, ławki, oświetlenie, tablicę informacyjną. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się po schodach przygotowano pochylnię. Peron będzie wykorzystywany przez okres intensywnych prac do przełomu 2018/2019r.

Zmiany na trasie Lublin – Stalowa Wola Rozwadów

W ramach prac między Stalową Wolą a Lublinem przebudowano już m.in. ponad 5 km torów na odcinku Lublin – Lublin Zemborzyce. W marcu rozpoczęły się prace na odcinku Lublin Zemborzyce – Kraśnik. Ten etap potrwa do końca sierpnia. Prace obejmą modernizację 36 km torów i 7 peronów na przystankach: Krężnica Jara, Majdan, Niedrzwica Kościelna, Leśniczówka, Wilkołaz Wieś, Pułankowice i w stacji Kraśnik. We wrześniu roboty przeniosą się na odcinek Kraśnik – Zaklików.

W czwartek 1 marca Przewozy Regionalne uruchomiły zastępczą komunikację autobusową (ZKA) na odcinku Lublin Zemborzyce – Kraśnik. W przypadku pociągów relacji Lublin – Szastarka - Lublin trasa autobusów została wydłużona do Szastarki.

PKP Intercity SA uruchomiła komunikację autobusową na trasie od Lublina do Rzeszowa. Autobusy przewoźnika będą zatrzymywały się na przystankach: Lublin, Kraśnik, Zaklików, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Kolbuszowa, Rzeszów Główny. W ciągu doby na trasie Lublin Zemborzyce – Kraśnik przewoźnicy uruchomią 12 autobusów (4 PKP Intercity i 8 Przewozy Regionalne). Do południa Przewozy Regionalne uruchomiły już 2 autobusy komunikacji zastępczej a PKP Intercity 1 autobus.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony