Partnerzy serwisu:

Zmiany w komunikacji kolejowej we Wrocławiu. Poprawi się rozkład jazdy

KD 13.10.2015 121

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-10-13 15:39:37 Autor: wałbrzyszanin
---.226.213.28
Niech jeszcze wrócą Impulsy do Wałbrzycha zabrane przez KD na linię do Węglińca bo tam miejscowa chuliganeria poniszczyła swoje Impulsy. Dość marnowania najnowszego sprzętu na bydłowozy! Hołota niech jeździ kiblami.
2015-10-13 17:10:02 Autor: gosciu
---.play-internet.pl
W odpowiedzi na post wałbrzyszanin:
"Niech jeszcze wrócą Impulsy do Wałbrzycha zabrane przez KD na linię do Węglińca bo tam miejscowa chuliganeria poniszczyła swoje Impulsy. Dość marnowania najnowszego sprzętu na bydłowozy! Hołota niech jeździ kiblami."
Już licho z tym Impulsem (w sumie wolę właśnie je, ale na szczęście obsługuje jeszcze sporą ilość rejsów do Wałbrzycha), ale mogliby w piątki i niedziele te składy wzmocnić. W zeszły piątek w pociągu Chybotek do Szklarskiej obłożenie było nie do pomyślenia- nawet o miejsce stojące było ciężko. Oczywiście chwilę wcześniej z Wrocławia wyjechał Impuls, który nie był aż tak napełniony.
2015-10-13 17:11:11 Autor: gosciu
---.play-internet.pl
W odpowiedzi na post gosciu:
"Już licho z tym Impulsem (w sumie wolę właśnie je, ale na szczęście obsługuje jeszcze sporą ilość rejsów do Wałbrzycha), ale mogliby w piątki i niedziele te składy wzmocnić. W zeszły piątek w pociągu Chybotek do Szklarskiej obłożenie było nie do pomyślenia- nawet o miejsce stojące było ciężko. Oczywiście chwilę wcześniej z Wrocławia wyjechał Impuls, który nie był aż tak napełniony."
^ chodziło mi oczywiście o to, że chwilę wcześniej odjechał Impuls DO WĘGLIŃCA.
2015-10-13 17:16:03 Autor: ~
---.static.tvk.wroc.pl
Do legnickiej bazy Kolei Dolnośląskich dotarła zmodernizowana, przez ZNTK Mińsk Mazowiecki, jednostka EN57-1938. Na Dolnym Śląsku pieszczotliwie nazywana jest ALfredem. Imię wzięło się od rozszerzenia AL, oznaczającego zakres prac przeprowadzonych przy remoncie składu. Podobne przydomki dostały dwa wcześniej zmodernizowane pociągi. EN57-1501 to ALicja, zaś EN57-1937 to AnaKonDa. Pociągi obsługiwać mają krótkie relacje szczytowe, np. Wrocław-Legnica czy >>>>> Wrocław-Wałbrzych
2015-10-13 18:12:41 Autor: pasażer KD
---.139.19.15
[Admin: zmoderowano]Kto zatwierdza te modernizacje kibli, które po "modernizacji" mają mniej wygodne siedzenia niż przed? Wysiedzieć na czymś takim trzy godziny jazdy to koszmar. Tylko z zewnątrz ładniej wyglądają, ale co komu po wyglądzie zewnętrznym?

Poprzednicy mają rację: Impulsów do Wałbrzycha coraz mniej a składy KD jeżdżą często przepełnione (szczególnie do Legnicy i dalej do Węglińca). Pasażerowie z Wałbrzycha i Jeleniej Góry narzekają na niewygodny tabor, bo krótkie Impulsy jeżdżą na krótkich trasach do Legnicy gdzie z kolei pasażerowie narzekają na tłok w pociągach. Czy ktoś w KD myśli? Przetrasować pociągi do Węglińca na 120km/h i puścić tam pojemniejsze klopy, a mniejsze Impulsy z wygodnymi siedzeniami dać na dłuższe, turystyczne trasy do Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. I wszyscy będą zadowoleni.
2015-10-15 12:03:50 Autor: Maciek z Lublina
---.dynamic.chello.pl
Kiedy reaktywacja Świebodzkiego i jakie warunki konieczne do spełnienia , żeby WROCŁAW ŚWIEBODZKI mógł znowu przyjmować ruch pasażerski ? W jakiej mierze wykonalne jest połączenie koleją Głównego ze Świebodzkim ? Jaka szansa , że Wrocław zyska swoją SKM , na podobieństwo Trójmiasta i Warszawy ?
2015-10-15 12:37:34 Autor: Jarek z Bangladeszu
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Maciek z Lublina:

A po co komu Świebodzki? Nikt nie będzie zaiwaniał z Wałbrzycha albo Jeleniej Góry ze Świebodzkiego na Główny, bo będzie chciał przesiadać się na inny pociąg. Pojedzie wtedy autobusem, które mają swój dworzec autobusowy przy samym dworcu głównym. No chyba że ktoś chce zniechęcić pasażerów do korzystania z kolei. SKM we Wrocławiu będzie jak Wrocław przestanie wyrzucać pieniądze na głupoty i zainwestuje w coś sensownego. Czyli dopóki wrocławianie nie nabiorą rozumu i nie wybiorą prezydenta, który będzie umiał realnie działać zamiast obiecywać gruszki na wierzbie.

A tak w ogóle zastanawia mnie, co jakiegoś Maćka z Lublina obchodzą problemy komunikacyjne Wrocławia? Czyżby wrocławskie trolle bały się już nawet podpisywać swoimi starymi nickami?
2015-10-15 13:13:25 Autor: Jarek z Mozambiku
---.internetdsl.tpnet.pl
Potwierdzam ze w zeszly piatek byly spore tloki w pociagu do Szklarskiej.
Co do impulsow to proponowalbym dotrzymac slowa ze krotsze jada na jeleniogorskiej a dluzsze na weglinieckiej jak to obiecali. I fakt ze do samej Legnicy jest tlok. Mogliby np 17 58 z Wroclawia puszczac podwojny sklad bo raczej nie kazdy chce czekac 1 godzine na nastepny pociag.
2015-10-15 14:45:02 Autor: Maciek z Czadu
---.211.126.7
Do Legnicy na pociągach szczytowych powinny jeździć kible. Wtedy można łączyć nawet po trzy jednostki, bo PR-y posiadają od groma teraz jednostek w krzakach. Fakt, że będzie się jechało 5 minut dłużej nie ma żadnego znaczenia w porównaniu z tym, że komfort lepszy, ludzie nie będą tłoczyć się na glonojada a wręcz zostawać na peronach, jak to ma obecne miejsce w Impulsach.
2015-10-15 15:45:43 Autor: Leon z Indonezji
---.adsl.inetia.pl
[Admin: zmoderowano] To juz lepiej laczyc impulsy zwlaszcza ze maja wiecej miejsca.
31We 202 miejsc
EN 57 188 miejsc
Nie 5 ale jednak 15 minut roznicy. No chyba ze liczysz opoznienia jak ostatnio (ponoc znowu zerwana trakcja)
No i 3 ezty??? Szczerze nie spotkalem jeszcze takiego zestawienia. Aczkolwiek. .... czemu nie: p
2015-10-15 15:52:17 Autor: Lars ze szpitala w Bolesławcu
---.85.44.204
Impulsów jest za mało, żeby je łączyć. A EN57 nadmiar. Poza tym krótkie Impulsy (36WE) są mniej pojemne niż EN57. A długich nikt nie będzie łączył, bo wystarczy może na dwa pociągi.

Różnic czasowych nawet nie będzie, bo Impulsy są wytrasowane na 130 km/h, a nie na 160 a i tak prawie zawsze się spóźniają.

3 EN57 spokojnie mogłyby jeździć do Legnicy i pasażerowie na pewno byliby bardziej zadowoleni niż teraz, gdy muszą tłoczyć się na glonojada.
2015-10-15 18:31:05 Autor: ---.85.44.204 z Mogadiszu
---.adsl.inetia.pl
Pisałem o 31We, a nie o 36We!

Powiem ci, że akurat podwójny 31We da się złączyć, bo na święta pamiętam, że były zestawiane właśnie podwójne dłuższe (4-członowe) Impulsy. Było to nawet zapowiadane (wzmocnienie składów).

Czyli jak widzisz da się. Lepszym rozwiązaniem byłby po prostu zakup 2 lokomotyw Gama i jakieś 8 wagonów piętrowych push-pull. I wtedy ma się nawet zapas na przyszłość. Ewentualnie wydłużyć Impulsy do 6 członów.

Spóźniają się pociągi głównie przez remont mostu (+ zerwana trakcja, ostatnio opóźnienie 80 minut) bo wcześniej jeździły punktualnie , zaś 160 km/h(szczególnie przyspieszone) jeżdżą chodź fakt, że najczęściej jest to 130.
2015-10-15 18:33:32 Autor: Lars z Bolesławca
---.adsl.inetia.pl
I zmień nicka, bo już nikt się w to nie chce bawić.

Pozdrawiam
2015-10-15 19:42:29 Autor: matka Larsa z bolesławieckiego rynsztoka
---.85.44.204
"Powiem ci, że akurat podwójny 31We da się złączyć, bo na święta pamiętam, że były
zestawiane właśnie podwójne dłuższe (4-członowe) Impulsy. Było to nawet zapowiadane
(wzmocnienie składów)."

Co z tego, że się da, jak nie ma co łączyć, bo tych składów jest za mało? Pomyśl zanim coś napiszesz, bo widać, że twoja wiedza jest maciupka jak wyschnięty orzeszek.

"Czyli jak widzisz da się."

Nie, widzę, że nie da się.

"Lepszym rozwiązaniem byłby po prostu zakup 2 lokomotyw Gama i jakieś 8
wagonów piętrowych push-pull. I wtedy ma się nawet zapas na przyszłość. Ewentualnie
wydłużyć Impulsy do 6 członów."

To kup mądralo. Z własnych pieniędzy. Pieniądze przecież leżą na torach.

"Spóźniają się pociągi głównie przez remont mostu (+ zerwana trakcja, ostatnio opóźnienie 80
minut) bo wcześniej jeździły punktualnie , zaś 160 km/h(szczególnie przyspieszone) jeżdżą
chodź fakt, że najczęściej jest to 130."

Nie jeżdżą 160 przez brak maszynistów. Tutaj tez widać, że nigdy nie jechałeś tym pociągiem. A spóźniają się z różnych przyczyn, w tym przez awarie i tłok w pociągach.
2015-10-15 19:43:10 Autor: lars z izolatki
---.85.44.204
"I zmień nicka, bo już nikt się w to nie chce bawić."

A ty zmień mózg, bo nawet jak zmienisz nicka i sieć, to z daleka śmierdzi tobą.
2015-10-15 22:36:00 Autor: lars - bolesławiecki pedał
---.226.214.36
Ty w prawie każdym swoim poście wyzywasz innych, szczylu o inteligencji krawężnika.
2015-10-15 23:37:10 Autor: matka larsa to największa bolesławiecka pizda
---.211.126.7
To ty nie masz argumentów baranie i potrafisz tylko obrażać innych. Kompletny ŚWIR!!!
2015-10-16 13:00:00 Autor: larsik - bolesławiecka ciota
---.185.158.123
Ale to ty narobiłeś w majty ze strachu, bo nabrałeś wody w usta gdy poproszono o twój adres. Teraz też zaraz będziesz chlipał, że znowu cię pokasowano. Ile ty masz lat szczeniaku?
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony