Partnerzy serwisu:

Zmiany na linii Katowice – Kraków

Michał Szymajda 07.02.2020 8,6k

Zmiany na linii Katowice – Kraków
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Prace, które na terenie aglomeracji krakowskiej i na linii Kraków – Katowice prowadzi PKP PLK, w najbliższym czasie wpłyną na zmiany w ruchu pociągów. Tym razem raczej pozytywne.
Ograniczenia w ruchu pociągów Przewozów Regionalnych na terenie aglomeracji wpłynęły na prośbę, skierowaną przez Polregio do spółki PKP Intercity. Chodzi o możliwość honorowania biletów regionalnych w poszczególnych pociągach PKP Intercity. Przewoźnicy dogadali się.

– W związku z modernizacjami w aglomeracji krakowskiej spółka Polregio wystąpiła do nas o możliwość honorowania biletów ważnych w pociągach regionalnych w konkretnych naszych pociągach. Będą one honorowane w pociągu nr 105 Porta Moravica na odcinku Kraków Główny – Katowice i w pociągu nr 301 Galicja na odcinku Katowice – Kraków Główny. Obecnie, zgodnie z prośbą Polregio, zarządzone jest honorowanie biletów na okres od 10 lutego do 13 czerwca 2020 – powiedziała Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity.

Prawdopodobnie w marcu 2020 dojdzie do skrócenia czasu przejazdu niektórych pociągów PKP Intercity, które w większej liczbie w grudniu 2019 powróciły na linię Katowice – Kraków. Np. po 15 marca założono, że pociąg międzynarodowy Chopin pojedzie między miastami w godzinę i 27 minut (obecnie w godzinę i 45 minut). Okazało się, że już teraz część pociągów, jeśli występują sprzyjające warunki związane z przepustowością (na linii prowadzone są prace i niektóre tory na niej są zamknięte), są w stanie pokonać ten odcinek w podobnym czasie. Przyspieszy też m.in. pociąg Wielkopolanin i Galicja (założony czas przejazdu to ok. godziny i 30 minut). Takie zmiany są obecnie prezentowane przez PKP PLK na Portalu Pasażera. Wspomniane czasy przejazdu dalekie są jednak od ideału, wciąż nie wystarczają by konkurować z autobusami.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony