Partnerzy serwisu:

Zmiany cen biletów w Kolejach Dolnośląskich. Oznacza to głównie podwyżki

Michał Szymajda 26.06.2019 3,1k

Zmiany cen biletów w Kolejach Dolnośląskich. Oznacza to głównie podwyżki
Pociąg KD w ŚwidnicyFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Od 1 lipca zmienią się taryfy przejazdowe w Kolejach Dolnośląskich. Podrożeją między innymi bilety na podstawie których można było jeździć koleją w ramach miast. Dobre informacje są nieliczne.
Koleje Dolnośląskie ujednolicają ceny biletów w rejonie Jeleniej Góry, Kłodzka i Wałbrzycha. Dotychczas ceny biletów na przejazd pociągiem w ramach miast wahały się od 2,50 zł do 4,50 zł, a od 1 lipca wszystkie bilety w „Taryfie Aglomeracyjnej” będą kosztować 4,00 zł. Dobra informacja jest taka, że ważność biletów zostanie rozszerzona na wszystkie stacje w granicach administracyjnych Jeleniej Góry, Kłodzka i Wałbrzycha.

Z promocyjnej oferty „Dobry Bilet” znikają niestety relację Jelcz-Laskowice – Wrocław Psie Pole oraz Trzebnica – Wrocław Główny. To odcinki, na których Koleje Dolnośląskie biły rekordy popularności. Jak skrupulatnie wyliczyli twórcy facebookowego profilu „Koleją po Dolnym Śląsku”, w wypadku tej pierwszej relacji ceny biletów normalnych podrożeją o 17%, w wypadku linii Trzebnickiej, w pełnej relacji, aż o 40%. Podrożeją także bilety okresowe dla tych relacji.

Koleje Dolnośląskie przekazały też inne informacje. 1 lipca wprowadzona zostanie nowa oferta „Bilet Sowiogórski”, który zastąpi dotychczasowe oferty „Promocja Dzierżoniowska” i „Promocja Świdnicka”. Nowa oferta zostanie rozszerzona o stacje Bolesławice Świdnickie, Krzyżowa i Mościsko Dzierżoniowskie a także do wszystkich stacji i przystanków w granicach administracyjnych Wrocławia, do których docierają pociągi KD. Niestety, w większość przypadków bilety podrożeją. Na przykład: za bilet z Wrocławia Głównego do Świdnicy (konkurencja autobusowa jest tu spora) za bilet zapłacimy 13,50 zamiast 8 zł, a za bilet z Dzierżoniowa do Wrocławia Głównego 13,50 zamiast 10. Stanieje natomiast bilet np. z Krzyżowej do Wrocławia Głównego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony