Partnerzy serwisu:

Zmiana w zarządzie PKP Intercity

inf. pras. 25.03.2019 5,7k

arrow
arrow
Zmiana w zarządzie PKP Intercity
fot. PKP IC
Zmiana w zarządzie PKP Intercity
Zmiana w zarządzie PKP Intercity
Z dniem 25 marca 2019 roku walne zgromadzenie spółki PKP Intercity powołało do składu zarządu PKP Intercity Adama Laskowskiego.
Adam Laskowski będzie członkiem zarządu odpowiedzialnym za program inwestycyjny spółki. Prezesem PKP Intercity pozostaje Marek Chraniuk. W Zarządzie pozostają również Jarosław Oniszczuk i Artur Resmer.

Jak podaje przewoźnik, Adam Laskowski jest absolwentem prawa na Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie oraz Studiów Podatkowych Szkoły Głównej Handlowej. Od 2017 roku pełnił funkcję prezesa w spółce Polski Tabor Szynowy, gdzie był odpowiedzialny za planowanie i wdrażanie celów strategicznych na rzecz wprowadzania na polski rynek przewozów pasażerskich nowoczesnego taboru. W Agencji Rozwoju Przemysłu pełnił funkcję Dyrektora Biura Administracji i Zakupów. W przeszłości był doradcą zarządu w obszarze sprzedaży w Zakładzie Usług Taborowych Remtrak. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawno-podatkowych, m.in. świadcząc doradztwo prawne podmiotom z sektora prywatnego.

PKP Intercity od 2017 roku realizuje największy w swojej historii program inwestycyjny pn. „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”, w ramach którego przeznacza na modernizację taboru oraz stacji postojowych i zakup nowych pojazdów ponad 7 mld złotych. Jak podano w komunikacie, "znaczący rozwój w ostatnich latach, inwestycje i planowany udział przewoźnika w zakresie realizacji przewozów do Centralnego Portu Komunikacyjnego wymagają zintensyfikowania działań w ramach realizowanego programu rozwojowego PKP Intercity".
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony