Partnerzy serwisu:

Zmiana rozkładu Polregio. W weekendy do Cieszyna, w majówkę do Sandomierza

inf. pras oprac. JM 11.03.2021 5,7k

Zmiana rozkładu Polregio. W weekendy do Cieszyna, w majówkę do Sandomierza
fot. Polregio
Polregio poinformowało o szczegółach zmian rozkładu jazdy województwa południowej Polski: podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim. Zmiany i utrudnienia będą bardzo duże; jedną z nowości będzie weekendowy pociąg Kraków – Cieszyn. 
Od dnia 14 marca do 12 czerwca 2021 r. zarządca infrastruktury kolejowej, PKP Polskie Linie Kolejowe, wdraża kolejne zmiany czasowe do rozkładu jazdy pociągów pasażerskich 2020/2021, w ramach II cyklu zmienionej organizacji ruchu pociągów, wynikającej z kontynuacji prac modernizacyjnych i naprawczych.

Duże zmiany w Małopolsce

Na magistrali E30 wprowadzona zostanie m. in. komunikacja zastępcza za jeden z pociągów na odcinku Katowice – Mysłowice. Na linii nr 93 utrudnień będzie więcej, najpierw zamknięty będzie odcinek z Trzebini do Chrzanowa, od 1 kwietnia – aż do Oświęcimia. Rozpoczyna się za to realizacja połączeń z Krakowa Gł. do Cieszyna w piątki oraz z Trzebini w niedziele, natomiast z powrotem z Cieszyna do Kraków Gł. w niedziele oraz do Trzebini w piątki. Pierwotnie pociągi te miały ruszyć jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

Na linii Kraków Gł. – Bielsko-Biała Gł. aż do czerwca będzie trzeba korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Na linii zakopiańskiej zaplanowano realizację połączeń zarówno pociągami, jak i środkami zastępczej komunikacji autobusowej. Na linii 91 Kraków – Tarnów w dalszym ciągu trwają prace modernizacyjne, a co za tym idzie, kontynuacja przerwy w ruchu pociągów na odcinku Podłęże – Kraków Główny – Podłęże. W związku z powyższym, pociąg nr 43802/3 rel. Katowice – Rzeszów Główny będzie kursował wg zmienionego rozkładu jazdy – podaje Polregio - w dni robocze (D) oprócz 4 VI, pociąg pojedzie drogą okrężną przez stacje Kraków Batowice oraz Kraków Nowa Huta.

Dla zabezpieczenia potrzeb od wozowych na odcinku Kraków Główny – Podłęże a także dla dowozu podróżnych na pociąg nr 43802/3 będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Gł. – Kraków Pł. – Podłęże w soboty, niedziele i święta oraz 4 VI pociąg pojedzie bez zmian według godzin zastępczego rozkładu jazdy. Podobnie będzie w przypadku poc. nr 39300 rel. Rzeszów – Kraków Gł. – informuje przewoźnik. Na linii 96 Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój, w z związku z pracami modernizacyjnymi na linii 96 wystąpią utrudnienia podczas podróży na odc. Tarnów – Krynica-Zdrój w terminie 6 IV od godz. 8:00 do 17 V godz. 15:00. W tym czasie przejazd będzie wykonywany zastępczą komunikacją autobusową.

Jednocześnie przewoźnik dodaje, że ze względu na przerwę w ruchu pociągów oraz brak przepustowości na odcinku Kraków Gł. – Kraków Pł. dodatkowo za niektóre pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (ZKA) w całym cyklu.

Wracają pociągi Kielce Sandomierz – tylko w długie weekendy

Mniejsze zmiany rozkładowe przewidziane są w woj. świętokrzyskim. Pociągi Kielce – Katowice – Kielce przez Włoszczowę:
● 24333 Ostaniec rel. Kielce (5:16) – Katowice (7:45)
● 24335 Łysica rel. Kielce 16:20 – Katowice 18:45 w terminie 7.IV - 2.VI. 2021
● 42334/5 Ostaniec rel. Katowice (8:15) – Kielce (10:37)
będą kursować zmienioną trasą z pominięciem stacji i p.o.: Dąbrowa Górnicza Gołonóg, Dąbrowa Górnicza, Będzin Ksawera, Będzin Miasto, Będzin i Sosnowiec Główny.

Ponadto w weekend majowy (1–3 maja) oraz weekend czerwcowy (3–6 czerwiec) kursować będzie pociąg do Sandomierza ● 20716/7 rel. Kielce 7:35 – Sandomierz 10:22 ● 20734/5 Sandomierz 17:49 – Kielce 20:17.

Na podkarpaciu KKA na dwóch liniach


Na terenie województwa podkarpackiego w związku pracami modernizacyjnymi na liniach 68 i 108, dla niektórych pociągów zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza (AKZ). Na linii 68 od 20 kwietnia do 12 czerwca całodobowo na odcinku Przeworsk – Grodzisko Dolne – Przeworsk., zostanie wprowadzona Autobusowa Komunikacja Zastępcza (AKZ). Wprowadzenie AKZ, ma związek z przeprowadzanymi przez PKP PLK pracami modernizacyjnymi linii i dotyczy pociągów w relacji Przeworsk – Stalowa Wola – Rozwadów – Przeworsk.

Na linii 108 w dniach 21, 28 maja oraz 2, 11czerwca, całodobowo, na odcinku Jasło – Gorlice – Jasło zostanie wprowadzona Autobusowa Komunikacja Zastępcza (AKZ). Wprowadzenie AKZ, ma związek z przeprowadzanymi przez PKP PLK pracami modernizacyjnymi linii i dotyczy pociągów w relacji Rzeszów – Jasło oraz Gorlice – Jasło – podaje przewoźnik.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony