Partnerzy serwisu:

SKM S3 tylko do Warszawy Powązek

inf. pras 05.11.2021 1,9k

SKM S3 tylko do Warszawy Powązek
fot. SKM Warszawa
W niedzielę, 7 listopada zostaną wprowadzone zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy. Dla Warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej największe będą zmiany na linii S3. Nadal będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich.
Niedziela, 7 listopada, będzie pierwszym dniem obowiązywania jesiennej korekty kolejowego rozkładu jazdy.

Większość pociągów SKM linii S3 będzie zaczynała i kończyła kursy na przystanku Warszawa Powązki. Do Warszawy Woli dojedzie siedem pociągów dziennie i taka sama liczba wyruszy z niej w kierunku przeciwnym. Zmiany są spowodowane kontynuacją prac przy przebudowie i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia.

Dla pociągów SKM linii S2 będą wprowadzone kilkuminutowe przesunięcia w godzinach przyjazdów i odjazdów pociągów z poszczególnych stacji i przystanków.

Tylko 7 listopada znacznie ograniczone zostanie kursowanie pociągów SKM linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków. Większość składów będzie obsługiwała trasę Warszawa Wschodnia – Otwock – Warszawa Wschodnia. Do Pruszkowa dojadą pociągi Kolei Mazowieckich. Powodem tych zmian jest przebudowa peronów na przystanku kolejowym w Piastowie. Od poniedziałku, 8 listopada wszystkie pociągi linii S1 wrócą na podstawową trasę Otwock – Pruszków – podaje SKM.

Honorowanie biletów

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich:

  • linii lotniskowej RL na odcinku Legionowo – Warszawa Centralna,
  • na odcinku Legionowo – Warszawa Wola (przez Warszawę Gdańską),
  • na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków,
  • na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna,
  • na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.
Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je „skasować” przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu, w formacie 24-godzinnym, czyli np. 7.11.2021 godz. 06:55. Osoby posiadające bilety zakodowane na kartach muszą je wcześniej aktywować w pojeździe WTP lub bramce metra.

Bilety Kolei Mazowieckich (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) są honorowane w pociągach SKM, w obu kierunkach:

  • linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków,
  • linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina,
  • linii S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Wola.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony