Partnerzy serwisu:

Zmiana prezesa w Kombudzie

inf. pras 10.06.2021 1,7k

Zmiana prezesa w Kombudzie
fot. Kombud
Wiodący krajowy producent systemów sterowania ruchem kolejowym poinformował o planowanej zmianie w zarządzie spółki. Z końcem czerwca Kazimierz Frąk kończy swoją pracę w zarządzie, ale wciąż będzie pracował dla spółki. Na stanowisko prezesa nominowany został Artur Marcinkiewicz, pełniący od czterech lat funkcję prokurenta i dyrektora ds. rozwoju biznesu. Zmiany wejdą w życie 28 czerwca 2021, po zatwierdzeniu przez WZA Spółki.
– W ciągu dekady uzupełniliśmy portfolio naszych komputerowych systemów stacyjnych. Uruchomiliśmy własne systemy interlockingu na Centralnej Magistrali Kolejowej oraz rozpoczęliśmy prace przy trzech dużych LCS-ach na magistrali węglowej. Rozbudowujemy nasze zaplecze badawcze i produkcyjne. Jestem dumny z postępu, jaki udało nam się osiągnąć – mówi Kazimierz Frąk, ustępujący prezes zarządu w Zakładach Automatyki Kombud.

Kombud realizuje obecnie prace m.in. w zespole portów Szczecin – Świnoujście oraz na dwóch odcinkach LOT-C oraz LOT-D linii węglowej (LK 131). W ostatnich miesiącach spółka pozyskała także kontrakty na zabudowę systemów sterowania dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej i na kolejnym odcinku LK 131 (LOT-A).

– Przejmuję spółkę w stabilnej sytuacji, natomiast pewien niepokój budzi posucha na rynku przetargów. Liczymy na to, że zaplanowane postępowania na modernizację infrastruktury kolejowej zostaną jak najszybciej ogłoszone. W przeciwnym razie całej branży grozi nieprzyjemna powtórka z poprzedniej perspektywy: niedobór postępowań, wyścig cenowy, a potem problemy niektórych wykonawców z realizacją kontraktów – mówi Artur Marcinkiewicz, prokurent w Zakładach Automatyki Kombud S.A.

Artur Marcinkiewicz w Kombudzie pracuje od 22 lat. Jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Radomskiej o specjalności elektrotechnika. Karierę zawodową zaczynał jako automatyk w Dziale Systemów Przejazdowych, od 2006 roku pełnił funkcję kierownika a następnie dyrektora Centrum Obróbki Mechanicznej. W latach 2012-2018 roku jednocześnie był prezesem zarządu w Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej Sp. z o.o. Przez ostatnie cztery lata przygotowywał się do objęcia funkcji prezesa zarządu Zakładów Automatyki Kombud na stanowisku dyrektora ds. rozwoju biznesu i prokurenta.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony