Partnerzy serwisu:

Zmiana prezesa PKP Informatyki

Jakub Madrjas 26.03.2019 13

Zmiana prezesa PKP Informatyki
Fot. PKP SA
PKP Informatyka ma nowego prezesa – Tadeusza Turzyńskiego. Powołano też nową członek zarządu – Annę Sabinę Wojciechowską.
Informację o zmianach w zarządzie podjętych przez zgromadzenie wspólników potwierdza PKP Informatyka. Ze składu zarządu został odwołany Jakub Prusik – członek zarządu, pełniący obowiązki prezesa zarządu od lipca ubiegłego roku – ówczesny prezes Tomasz Miszczuk przeszedł bowiem do PKP SA. W zarządzie spółki pozostaje Radosław Zawierucha, powołany we wrześniu 2017 roku. Spółka przedstawiła biogramy nowych członków zarządu PKP Informatyka.

Tadeusz Turzyński
Od ponad 40 lat związany zawodowo z sektorem kolejowym. Zajmował szereg stanowisk eksperckich, menadżerskich i kierowniczych w Dyrekcji Generalnej PKP, Centralnym Ośrodku Informatyki Kolejnictwa PKP, PKP Informatyka spółka z o.o. oraz PKP S.A. Od stycznia 2016 roku zajmował stanowisko dyrektora Biura Teleinformatyki PKP S.A. Posiada wykształcenie wyższe o specjalności Zarządzanie procesami informatycznymi oraz Administracja. Ukończył kursy m.in. kurs dla członków rad nadzorczych i kurs dla głównych księgowych. W swojej dotychczasowej pracy zawodowej koordynował wdrożenie, utrzymanie i rozwój systemów informatycznych w spółkach kolejowych. 26 marca 2019 roku powołany na stanowisko Prezesa Zarządu PKP Informatyka spółka z o.o.

Anna Sabina Wojciechowska
Menedżer z 20-letnim doświadczeniem w branży IT. W PKP Informatyka pracuje od grudnia 2015 r. Od lutego 2019 r. pełni funkcję Dyrektora Biura Wytwarzania Oprogramowania. Wcześniej doświadczenie zdobywała w firmach ICL, Fujitsu Services i S&T Services Polska. Między innymi nadzorowała zespoły zajmujące się kontraktami outsourcingowymi i międzynarodowymi. W latach 2009-2010 członek zarządu spółki informatycznej S&T odpowiedzialna za linię biznesową „Infrastruktura i Usługi IT” o rocznej wartości obrotów 16 mln euro. W latach 2010-2014, w związku z czasowym pobytem za granicą, pracowała na stanowisku Konsula w Paryżu zarządzającego zespołem prawnym. Ukończyła Informatykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studia Podyplomowe z Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 26 marca 2019 roku powołana na stanowisko Członka Zarządu PKP Informatyka spółka z o.o.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony