Partnerzy serwisu:

Zmiana na stanowisku dyrektora ZLK Lublin

jar, Rynek Kolejowy 25.08.2017 4k

Zmiana na stanowisku dyrektora ZLK Lublin
fot. jar
Od 1 sierpnia 2017 r. nastąpiła zmiana w kierownictwie Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. Zygmunt Grzechulski, długoletni dyrektor, odszedł na emeryturę. Zastąpił go Andrzej Matysiewicz, który w przeszłości już pełnił tę funkcję.
Do „Rynku Kolejowego” dotarła nieoficjalna informacja o zmianie na stanowisku dyrektora ZLK w Lublinie. Została ona potwierdzona przez biuro prasowe PKP Polskie Linie Kolejowe. – Pan Zygmunt Grzechulski z końcem lipca przeszedł na emeryturę. Rozwiązanie umowy nastąpiło z jego inicjatywy – mówi „Rynkowi Kolejowemu” Joanna Kubiak z Zespołu Prasowego narodowego zarządcy linii kolejowych.

Jak udało ustalić się „Rynowi Kolejowemu”, Zygmunt Grzechulski jest absolwentem Technikum Kolejowego w Lublinie i Politechniki Lubelskiej na kierunku budownictwo. W ostatnich latach staraniem kierowanego zakładu, obok licznych prac skutkujących poprawą stanu technicznego większości podległych linii kolejowych, nastąpiła wyraźna poprawa sieci przystanków kolejowych w regionie, np. wybudowano dodatkowe przystanki w Zamościu. Były dyrektor promował śmiałe jak na polskie warunki koncepcje m.in. uruchomienie kolejowego przejścia granicznego we Włodawie, do którego niezbędne jest m.in. przygotowanie przeprawy przez Bug oraz budowę szerokiego toru wzdłuż linii nr 81 do Chełma i dalej do Zawady przez Rejowiec.

Andrzej Matysiewicz z branżą kolejową związany jest od początku kariery zawodowej, czyli od ponad 38 lat. Jest absolwentem lubelskiego technikum kolejowego i wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył również podyplomowe studia zarządzania projektami na Akademii Leona Koźmińskiego. Pełnił funkcje Naczelnika Sekcji Eksploatacji w Stalowej Woli Rozwadów oraz Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. W lubelskim oddziale Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK był Kierownikiem Kontraktu projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007–2013, a potem Zastępcą Dyrektora Oddziału. Odpowiadał za projekt modernizacji linii nr 68 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony