Partnerzy serwisu:

Zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego w grupie Dellner

informacja prasowa grupy Dellner 12.02.2021 0

arrow
arrow
Zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego w grupie Dellner
Anders Lindberg, nowy Dyrektor Generalny grupy Dellner od 1 marca 2021 fot. Dellner Group
Zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego w grupie Dellner
Zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego w grupie Dellner
Firma Dellner, światowy lider w produkcji systemów łączenia pojazdów szynowych, mianowała Andersa Lindberga na stanowisko Dyrektora Generalnego ze skutkiem od 1 marca 2021 r. Anders Lindberg zastąpi na tym stanowisku Davida Pagelsa, który przez ostatnich 8 lat pełnił funkcję Prezesa i Dyrektora Generalnego Grupy Dellner. David będzie nadal wspierać Dellner jako członek Rady Doradczej ds. sprzęgów Dellner, przewodniczący Dellner Couplers AB oraz jako doradca branżowy w ramach globalnej sieci EQT Network.
David Pagels podjął pracę w Dellner Couplers jako Dyrektor Generalny w lutym 2013 r. i nadzorował okres stałego wzrostu i profesjonalizacji przy zwiększonej rentowności i potrojonych dochodach, co ostatecznie doprowadziło do sprzedaży grupy Dellner Couplers organizacji inwestycyjnej EQT w czerwcu 2019 r.

Anders Lindberg jest obywatelem szwedzkim, posiada dyplom magistra w dziedzinie inżynierii elektrycznej Królewskiego Instytutu Technologicznego oraz Executive MBA Wyższej Szkoły Handlowej w Sztokholmie. Ostatnio był zatrudniony w firmie Ørsted, będącej światowym liderem w dziedzinie zielonej energii, gdzie przez ostatnie pięć lat był wiceprezesem wykonawczym i odpowiadał za realizację wszystkich projektów morskiej energetyki wiatrowej, a także dyrektorem organizacji EPC (generalnego wykonawstwa) i BHPiOŚ (bezpieczeństwa, higieny pracy i ochrony środowiska). Firma Ørsted jest jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie według wskaźnika Corporate Knights Global 100.

Przed Ørsted, Anders Lindberg pracował przez 23 lata w branży kolejowej, z czego ostatnie 10 lat był odpowiedzialny za trzy globalne jednostki gospodarcze: układy sterowania i napędowe, rozwiązania sterowania ruchem kolejowym i rozwiązania dla linii kolejowych i metra. Anders Lindberg posiada ogromne doświadczenie na wyższych stanowiskach kierowniczych w organizacjach światowych oraz w osiąganiu wzrostu gospodarczego poprzez budowanie doskonałości w zakresie realizacji i zaufania ze strony interesariuszy.

David Pagels powiedział: „Ostatnie 8 lat było dla mnie fantastyczną przygodą z Dellner i z zadowoleniem przyjmuję fakt, że Anders Lindberg obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego. Jestem przekonany, że Anders wykona w przyszłości ogromne zadanie wzmocnienia pozycji Dellner na rynku. Jest to odpowiedni czas na wprowadzenie nowego kierownictwa w firmie, a ja ze swojej strony będę nadal w pełni wspierać Dellner i Anders w ramach moich nowych stanowisk w firmie. Chciałbym podziękować mojemu zespołowi zarządzającemu i personelowi firmy Dellner za wsparcie i zaangażowanie w ciągu ostatnich 8 lat“.

Carl Johan Renström, Partner w spółce EQT Partners i członek zarządu grupy Dellner, stwierdził, że „David odegrał kluczową rolę w umocnieniu pozycji spółki jako wiodącego światowego dostawcy systemów łączenia pojazdów szynowych. David z powodzeniem doprowadził do przejścia spółki do nowych właścicieli i z zadowoleniem przyjmujemy fakt, że David jest otwarty na nowe możliwości dalszego rozwoju przedsiębiorstw wraz z organizacją EQT”.

Bo Risberg, przewodniczący Dellner Group, zauważył, że „David przekształcił spółkę w skupioną na kliencie i sprawnie wiodącą firmę w dziedzinie sprzęgów i przejść międzywagonowych, i teraz mamy solidne podstawy do dalszego rozwoju spółki, z jasną strategią i silnym zespołem. W imieniu Zarządu chciałbym wyrazić uznanie i podziw dla osiągnięć Davida i całego zespołu firmy Dellner w ostatnich latach. Cieszymy się, że Anders Lindberg zgodził się zastąpić Davida. Wnosi on bogate doświadczenie zdobyte na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla w przemyśle kolejowym i energetycznym i na tych stanowiskach z powodzeniem doprowadził do istotnych przemian”.

Anders Lindberg powiedział, że cieszy się z podjęcia pracy w Dellner Group i kontynuowania rozwoju spółki wraz ze wszystkimi współpracownikami, klientami i organizacją EQT.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony