Partnerzy serwisu:

Zmarł Jan Raczyński

Łukasz Malinowski 21.12.2020 7k

Zmarł Jan Raczyński
fot. UTK
Urząd Transportu Kolejowego poinformował o śmierci Jana Raczyńskiego - w ostatnich miesiącach pracownika Urzędu, a wcześniej PKP Cargo, PKP PLK oraz Instytutu Kolejnictwa. Autora licznych artykułów publikowanych także na łamach "Rynku Kolejowego.
Jan Raczyński (1954-2020) przez całe swoje życie zawodowe związany był z transportem kolejowym. Pracował m.in. w PKP Cargo S.A. (30 lat), PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A., a także w Instytucie Kolejnictwa. Był cenionym ekspertem zajmującym się m.in. kolejami dużych prędkości i interoperacyjnością systemu kolei. Autor wielu publikacji naukowych na te tematy. Był zaangażowany w wiele projektów – szczególnie rozwojowych, które miały wprowadzić polską kolej w XXI w.

Był doświadczonym wykładowcą akademickim, popularyzatorem wiedzy na temat kolei. Przez cały okres życia zawodowego stale wspierał młode pokolenie studentów – angażując ich w realizowane projekty. Przewodniczył Radzie Naukowej miesięcznika „TTS Technika Transportu Szynowego”. Był autorem i współautorem licznych tekstów publikowanych w miesięczniku "Rynek Kolejowy" oraz na łamach naszego portalu.

W ostatnim czasie swoją wiedzą oraz doświadczeniem wspierał Urząd Transportu Kolejowego. Od kwietnia 2020 r. był pracownikiem UTK.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony