Partnerzy serwisu:

Zmarł Heinz Hermann Thiele. Twórca potęgi Knorr-Bremse

Artur Bogdanowicz 28.02.2021 2,7k

Zmarł Heinz Hermann Thiele. Twórca potęgi Knorr-Bremse
Fot. Knorr Bremse
We wtorek 23 lutego wieczorem niemieckie media obiegła lakoniczna, ale elektryzująca wiadomość: w Monachium zmarł nagle, urodzony w 1941 roku, Heinz Hermann Thiele, znany przedsiębiorca i jeden z najbogatszych obywateli kraju, a według Bloomberga 74. osoba na liście najbogatszych ludzi na świecie.
Thiele rozpoczął przygodę z firmą jako prawnik w dziale patentów, przejmując trzy lata później kierowanie działem prawnym, a w 1985 roku wchodząc do zarządu. W 1986 roku Thiele nabył 71% udziałów firmy i rok później stanął na czele zarządu. W 1989 roku stał się samodzielnym właścicielem Knorr-Bremse, koncentrując jej działania w zakresie rozwoju i produkcji hamulców pneumatycznych. W 2007 roku ustąpił ze stanowiska przewodniczącego zarządu (powierzając je wtedy Raimundowi Klinknerowi), pozostając jednak do końca w radzie nadzorczej.

W ciągu 35 lat doprowadził Knorr-Bremse do poziomu światowego lidera produkcji systemów hamulcowych do pojazdów szynowych oraz użytkowych, zatrudniającego na całym świecie ponad 30 tysięcy osób, rocznym obrocie na poziomie 6,3 mld euro i giełdowej wartości ok. 17 mld euro. KB weszło na giełdę w 2018 roku. Thiele był też głównym udziałowcem Vossloh AG, posiadał także ostatecznie ponad 12% udziałów Lufthansa Group. Z rodzinnym holdingiem kilka lat temu rozstał się jego syn, Henrik. Córka Julia kieruje Knorr-Bremse Global Care, zasiada również w radzie nadzorczej KB.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony