Partnerzy serwisu:

Złożono oferty w przetargu na budowę nowych przystanków trójmiejskiej PKM

Michał Szymajda 14.03.2016 19

Złożono oferty w przetargu na budowę nowych przystanków trójmiejskiej PKM
Projekt przystanku Gdynia Karwinyfot. PKM
14 marca minął termin składania wniosków w pierwszym etapie przetargu na budowę dwóch dodatkowych przystanków PKM na linii 201 - Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion. Zainteresowanych ich budową jest 9 potencjalnych wykonawców, którzy do godz. 10:00 złożyli swoje oferty w siedzibie PKM SA.
– Obecnie komisja przetargowa przystąpi do szczegółowej analizy wszystkich dziewięciu wniosków pod kątem spełniania przez nie wszystkich kryteriów wymaganych w przetargu. Firmy oraz konsorcja, których wnioski przejdą tę weryfikację pozytywnie, zostaną następnie zaproszone do złożenia ofert finansowych w II etapie przetargu, który wyłoni już generalnego wykonawcę – informuje PKM.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i wybudowanie przystanków Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion oraz przebudowy układu torowego linii kolejowej nr 201 na wysokości tych przystanków wraz z budową urządzeń zapewniających bezpieczną obsługę podróżnych, w tym osób niepełnosprawnych, przy jednoczesnym umożliwieniu przewozu ładunków ponadgabarytowych.

Wszystkie procedury związane z oceną otrzymanych ofert i przeprowadzeniem II etapu przetargu PKM SA planuje przeprowadzić możliwie jak najszybciej, przy jednoczesnym założeniu, że priorytetem w pracy przy weryfikacji poszczególnych ofert będzie ich skrupulatna analiza. Chętni do wykonania przystanków to:

• PUT Intercor Zawiercie
• Trakcja PRKiI Warszawa
• Konsorcjum Poltores, Construcciones Rubau SA i Rover Alcisa SA
• Konsorcjum Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones SA
• Konsorcjum Betonox Construcion Sopot SA i Zakład Automatyki i Telekomunikacji Gdynia
• Konsorcjum Budimex (lider) i Ferrovial Agroman SA
• Konsorcjum Firma Budowlano-Drogowa MTM SA (lider) i PU-H Rajbud SA
• Konsorcjum Dekpol SA (lider) i PPM-T Gdańsk
• Konsorcjum NDI SA (lider) i NDI Sp. z.o.o.

Wyłonienie generalnego wykonawcy i rozpoczęcie budowy planowane jest jeszcze w 2016 r., tak, aby obydwa gdyńskie przystanki PKM gotowe były - zgodnie z zapisami w przetargu - najpóźniej do końca października 2017 r. PKM zmieniała terminu otwarcia ofert w przetargu, co przełoży się na termin powstania przystanków. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony