Partnerzy serwisu:

Złoty Dragon 2 na 20. rocznicę powstania PKP Cargo

Michał Szymajda 19.06.2021 7,9k

Złoty Dragon 2 na 20. rocznicę powstania PKP Cargo
Fot. PKP Cargo
PKP Cargo będzie w 2021 roku obchodzić 20. rocznicę swojego powstania. Spółka zdecydowała się z tej okazji okleić w okolicznościowe barwy jedną ze swoich najnowszych lokomotyw.
Złote barwy uzyskała lokomotywa ET25 001. To pierwsza z trzech wyprodukowanych przez Newag lokomotyw zamówionych przez PKP Cargo, potocznie nazywanych Dragon 2. W taborze przewoźnika znajdują się od 2018 roku, kosztowały prawie 45 milionów złotych. Na burtach elektrowozu znajduje się spory napis „20 lat PKP Cargo”. Wszystkie Dragony z pierwszej serii stacjonują w Lublinie, gdzie służą do prowadzenia ciężkich pociągów.

Warto przypomnieć, że spółka zamówiła kolejne Dragony 2 z Newagu. We wrześniu 2019 roku PKP Cargo za ponad pół miliarda złotych zamówiło w Newagu 31 Dragonów, które, z uwagi na różnice konstrukcyjne, oznaczone będą jako ET43. Siedem elektrowozów zostało wyposażonych w spalinowy moduł dojazdowy. Kolejne 24 pojazdy będą dwunapięciowe i dopuszczone do eksploatacji w Polsce, Czechach i Słowacji. Testy pierwszej dwusystemowej lokomotywy rozpoczęły się na torze testowym Instytutu Kolejnictwa we wrześniu 2020. Pierwsze dwusystemowe lokomotywy mają być przekazane do eksploatacji jeszcze w 2021 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony