Partnerzy serwisu:

Złodzieje okradali linię radomską w budowie

Michał Szymajda 23.04.2021 4,4k

Złodzieje okradali linię radomską w budowie
Zdjęcie ilustracyjneFot. KSG SOK
Dwóch mężczyzn postanowiło utrudnić i tak już trudne zadanie zakończenia modernizacji linii kolejowej numer 8 w terminie. 31-latek i 56-latek kradli elementy metalowe z terenu budowy i sprzedawali je w skupie złomu.
- Policjanci z Komisariatu II Policji w Radomiu zatrzymali dwóch mężczyzn, jeden z nich odpowie za kradzież elementów metalowych, a drugi za paserstwo. Za przestępstwa te grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – poinformowała radomska policja.

Funkcjonariusze prowadzili czynności w sprawie kradzieży elementów metalowych z terenu budowy linii kolejowej nr 8. Łupem sprawców padły różnego rodzaju przedmioty o wartości w sumie kilku tysięcy złotych. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 56 lat.

Z policyjnych ustaleń wynika, że jeden z nich kradł, a jego kolega sprzedawał przedmioty w punktach skupu złomu. Obaj usłyszeli zarzuty. Młodszemu z mężczyzn przedstawiono zarzut kradzieży, natomiast 56-latkowi zarzut paserstwa. Za przestępstwa te grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sukces zanotowali także funkcjonariusze SOK działający na Białostocczyźnie. 20 kwietnia patrolowali linię kolejową nr 6 (Zielonka – Kuźnica Białostocka). W rejonie przystanku osobowego Czuprynowo mundurowi zauważyli mężczyznę, który demontował elementy infrastruktury kolejowej. Podczas ujęcia funkcjonariusze SOK stwierdzili, że mężczyzna zdążył zdemontować i przygotować do kradzieży 44 wkręty mocujące szyny, 12 sztuk podkładek pod wkręty, 29 podkładek sprężynujących, 52 nakrętki oraz 12 podkładek żebrowych o łącznej wadze ponad 130 kg.

Sprawca kradzieży razem ze skradzionymi elementami infrastruktury został przekazany funkcjonariuszom z Posterunku Policji w Kuźnicy Białostockiej, gdzie prowadzone będą dalsze czynności w sprawie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony