Partnerzy serwisu:

Źle zestawiony skład IC zablokował stację w Krakowie

Witold Urbanowicz 15.12.2019 20,6k

Źle zestawiony skład IC zablokował stację w Krakowie
fot. PKP PLK
Dzisiaj (15 grudnia) występowały spore utrudnienia na stacji Kraków Główny. Pociągi odjeżdżały ze sporym opóźnieniem, co spowodowane było źle zestawionym składem PKP Intercity, co powodowało wymuszało dodatkowe jazdy manewrowe. Dodatkowym problemem była mniejsza liczba dostępnych krawędzi peronowych.
Po godz. 13 wystąpiły duże utrudnienia na stacji Kraków Główny. Pociągi odjeżdżały ze stacji z dużym opóźnieniem.

– Na stacji Kraków Główny konieczne były dodatkowe jazdy manewrowe, związane z przestawieniem składu wagonów. Przy ograniczonej, ze względu na inwestycje, liczbie czynnych torów kolejne pociągi nie mogły odjechać zgodnie z rozkładem – informowała spółka PKP PLK.

Jak się dowiedzieliśmy, przyczyną było złe zestawienie grup wagonów do Krynicy i Zakopanego w składzie 53100 Małopolska relacji Gdynia Główna – Krynica. Konieczność przestawienia wagonów kaskadowo wpłynęła na odjazdy i przyjazdy innych pociągów.

Na chwilę obecną wciąż występują opóźnienia. Przykładowo na godz. 21 przyjazd pociągu Branicki z Gdyni prognozowany jest z 52-minutowym opóźnieniem. Odjazd pociągu Malczewski z Gdyni do Przemyśla ze 104-minutowym opóźnieniem, Lajkonik z Warszawy do Przemyśla z 74-minutowym opóźnieniem.

Jak się okazuje, problem ze złym zestawieniem pociągu mógł nie być jednostkowy. Jeden z naszych czytelników napisał do nas, że w zeszłą niedzielę informował UTK o tym, że "wagony są źle zestawiane, ponieważ w innej kolejności są zapowiadane, a w innej kolejności przyjeżdżają na stację". Zgłoszenie miało pozostać bez reakcji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony