Partnerzy serwisu:

Komunikacja zastępcza za część pociągów do Sanoka. Przyczyną awarie taboru

Jakub Madrjas 14.09.2018 3,1k

Komunikacja zastępcza za część pociągów do Sanoka. Przyczyną awarie taboru
Fot. Wojciech Cupiał
Od wczoraj za część pociągów z Sanoka do Jasła i Komańczy Polregio wprowadziło komunikację zastępczą. Przyczyną są awarie i wypadki z udziałem taboru.
Jak poinformował przewoźnik, od 13 do 22 września 2018 w związku z awarią dwóch autobusów szynowych dla niektórych pociągów zaprowadza się Autobusową Komunikację Zastępczą. Chodzi o cztery pociągi relacji Jasło – Sanok – Jasło oraz pięć pociągów relacji Sanok – Komańcza – Sanok. Komunikacja zastępcza nie prowadzi przewozu rowerów.

Jan Andrzej Prawelski z biura prasowego Polregio tłumaczy, że z powodu awarii dwóch pojazdów spalinowych przewoźnik nie ma możliwości zrealizowania wszystkich obiegów. Czytelnicy pytają jednak, dlaczego w związku z tym nie uruchomi się składów zastępczych prowadzonych lokomotywą z wagonami 120A? - Lokomotywa z wagonami w drodze do naszego zakładu miała kolizję na przejeździe kolejowym. Lokomotywa uległa uszkodzeniu. Konieczna jest naprawa, która odbywa się na terenie naszego zakładu. Lokomotywa nadal nie jest sprawna i oczekujemy na brakujące części - tłumaczy Prawelski.

Jak dodaje, jeden z wagonów również uległ uszkodzeniu, ale został już przywrócony do stanu dopuszczającego go do przejazdu handlowego. - Dzisiaj, tj. 14 września, lokomotywa, która jest w posiadaniu naszego zakładu i realizuje jazdy manewrowe, zostanie wraz z wagonami delegowana do zrealizowania połączenia w relacji Rzeszów-Jasło (pociąg nr 30801). Natomiast w niedzielę lokomotywa z wagonami będzie realizowała połączenia na linii 101 - zapowiada.

- Niestety, ze względu na konieczność realizowania prac manewrowych (głównie w dni robocze) na stacji Rzeszów Główny, lokomotywa nie może być codziennie używana do realizowania przejazdów handlowych - przyznaje przedstawiciel PR.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony