Partnerzy serwisu:

Zintegrowany bilet w Trójmieście kupimy nieco łatwiej

Michał Szymajda 22.03.2016 1

Zintegrowany bilet w Trójmieście kupimy nieco łatwiej
Zintegrowany bilet w Trójmieście kupimy nieco łatwiejFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Nieco łatwiejsze staje się od 22 marca podróżowanie po Trójmieście. Zintegrowanego biletu nie będzie już trzeba kupować tylko w nielicznych punktach na terenie metropolii. Można to w końcu zrobić przez Internet.
– To duża wygoda, oszczędność pieniędzy i czasu dla podróżnych, którzy nie będą już musieli kupować części papierowej w kasach biletowych na dworcach kolejowych w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni. Wszystko można załatwić przez Internet i zapisać na jednej karcie elektronicznej – informuje PKP SKM Trójmiasto. Bilety te można naładować na jedynym z wielu funkcjonujących w aglomeracji trójmiasta nośnikach np.: karcie elektronicznej ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia, MZK Wejherowo, czy elektronicznej legitymacji studenckiej. Sprzedaż internetowa dostępna jest od wtorku, 22 marca 2016 r. od ok. godziny 10:00 w TYM miejscu.

Na portalu, gdzie można dokonać zakupu widoczna jest aktywna ikona SKM, kliknięcie w nią umożliwi zakup części kolejowej biletu łączonego. Na karcie musi być już jednak zapisana część „pozakolejowa”, którą kupuje się osobno, co jest pewną niedogodnością.

Całość, w wypadku posiadania biletu łączonego na wszystkie rodzaje transportu w Trójmieście i okolicach kosztuje 210 zł. W wypadku biletu ważnego na kolej i środki komunikacji miejskiej w dwóch miastach (Gdańsk i Sopot lub Gdynia i Sopot), bilet kosztuje 140 zł. Dla porównania: miejski bilet miesięczny, który uprawnia do korzystania ze wszystkich środków transportu publicznego w Warszawie to koszt 110 zł (karta warszawiaka kosztuje 98 zł). O problemach związanych z zakupem biletu na wiele środków lokomocji piszemy TUTAJ.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony