Partnerzy serwisu:

Zgłoś uwagi do nowego rozkładu Kolei Dolnośląskich

inf. prasowa 24.01.2018 1,3k

Zgłoś uwagi do nowego rozkładu Kolei Dolnośląskich
Fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozpoczyna kolejną edycję konsultacji społecznych dotyczących rozkładu jazdy pociągów, który będzie obowiązywał od 9 grudnia 2018 roku.
Wnioski, uwagi i sugestie można przesyłać w specjalnie do tego celu przygotowanym formularzu (POBIERZ) oraz na adres e-mail: kontakt.koleje@dolnyslask.pl. W tytule e-maila należy napisać: "Konsultacje społeczne RJP 2018/2019". Zgłoszenia będą przyjmowane w okresie od 22 stycznia do 4 lutego 2018 roku.

Z uwagi na terminarz prac nad przygotowaniem oferty oraz konstrukcją rocznego rozkładu jazdy pociągów 2018/2019 formularze nadesłane po wyżej wskazanym terminie nie będą mogły być rozpatrzone w ramach konsultacji – ostrzega Urząd Marszałkowski.

Warto pamiętać, iż nie będą rozpatrywane wnioski: niepełne, anonimowe lub z nieprawdziwymi danymi; ogólnikowe i niewnoszące konkretnego postulatu; do połączeń Intercity i Eurocity, TLK i międzynarodowych (za wyjątkiem pociągów transgranicznych do ościennych regionów Niemiec i Czech); z uwagami dotyczącymi stanu taboru i prędkości kursowania pociągów; zawierające uwagi o stanie linii kolejowych i dworców (adresatami takich uwag i skarg są spółki odpowiadające za utrzymanie linii i infrastruktury kolejowej m.in.: PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Nieruchomości); dotyczące relacji połączeń dalekobieżnych (organizatorem tych połączeń jest ministerstwo właściwe do spraw transportu).

UMWD przypomina, iż na przyszły kształt kolejowej oferty przewozowej wpływać będzie szereg czynników, jak choćby ilość środków finansowych w dyspozycji UMWD, zasoby taborowe i personalne przewoźników, dostępność infrastruktury i jej stan, możliwości zapewnienia oferty odpowiedniej do popytu i oczekiwań podróżnych oraz uzgodnienia z sąsiednimi organizatorami na liniach stycznych z innymi województwami.

Z uwagi na procedury związane z przygotowaniem rozkładu jazdy, czas oczekiwania na odpowiedź przekroczy zwyczajowy, miesięczny termin. UMWD zapewnia, że każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone, a odpowiedź na nie zostanie przesłana e-mailem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony