Partnerzy serwisu:

ZEUS – nowy system zasilania gwarantowanego dla urządzeń i systemów SRK

informacja prasowa Elester-PKP 01.03.2021 826

ZEUS – nowy system zasilania gwarantowanego dla urządzeń i systemów SRK
fot. Elester-PKPELESTER-PKP prezentuje swój nowy kolejowy system zasilania gwarantowanego typu ZEUS.
Firma ELESTER-PKP prezentuje swój nowy kolejowy system zasilania gwarantowanego typu ZEUS. Rozwiązanie przeznaczone jest do realizacji funkcji związanych z zapewnieniem zasilania dla komputerowych i przekaźnikowych urządzeń stacyjnych sterowania ruchem kolejowym. Pierwsze wdrożenie systemu miało miejsce na stacji Katowice Kostuchna zlokalizowanej na linii kolejowej 142 łączącej stację Katowice Ligota ze stacją Tychy. Nowy system ZEUS zapewnił zasilanie dla komputerowo-przekaźnikowego systemu sterowania ruchem kolejowym typu UPK-PAT-CZAT dostarczonego także przez spółkę ELESTER-PKP.  
ZEUS zaprojektowany został w oparciu o urządzenia automatyki CZAT7, które znane są z obszaru zabezpieczeń elektroenergetyki kolejowej i systemów sterowania. W ciągu ostatnich dwóch lat system modułów CZAT7 znalazł zastosowanie w ponad 1700 wykonań i stanowi obecnie najczęściej wybieraną automatykę implementowaną na kolejowych podstacjach trakcyjnych. Warto zaznaczyć, iż ZEUS jest niezależnym systemem zasilania gwarantowanego, który przygotowany jest do współpracy z dowolnymi urządzeniami i systemami SRK. Dla spółki ELESTER-PKP stanowi on znaczące wzmocnienie możliwości kompleksowej realizacji inwestycji i szybkiego prowadzenia prac. Istotne znaczenie odgrywa tu deklarowana dostępność urządzeń oparta na własnych możliwościach produkcji modułów automatyki.

Informacje o firmie ELESTER-PKP

Spółka ELESTER-PKP specjalizuje się w tworzeniu systemów sterowania ruchem kolejowym (SRK), systemów automatyki podstacji trakcyjnych oraz systemów sterowania energetyką kolejową w skład których zaliczyć można system elektrycznego ogrzewania rozjazdów (EOR). Możliwości spółki uzupełnia doświadczone biuro projektowe, specjalizujące się w obszarze automatyki kolejowej oraz systemów zasilania.

Wszystkie urządzenia i rozwiązania spółki stanowią całkowicie polską myśl inżynieryjną. Każdy produkt budowany jest na bazie modułów automatyki cyfrowej własnego autorstwa. Cały proces konstruowania urządzeń, ich programowanie oraz finalna produkcja odbywa się w kraju z wykorzystaniem własnego nowoczesnego parku maszynowego.

Obecnie ELESTER-PKP należy do grupy kapitałowej PKP Energetyka. Spółka posiada się z 4 oddziały i 10 lokalnych serwisów realizujących pełen zakres prac uruchomieniowych i utrzymaniowych trybie 24 godzinnej gotowości.   

Więcej o spółce:
www.elester-pkp.com.pl
https://pl.linkedin.com/company/elester-pkp
https://pl.wikipedia.org/wiki/ELESTER-PKP
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony